Susuz Şelalesi kısmen dondu

Soğuklarının tesirli olduğu Kars’ta, 75 metre yükseklikten aşağı dökülen Susuz Şelalesi kısmen buz tuttu. Buz tutan şelale havadan görüntülendi …

Hediye sipariş alışveriş ankara
22.12.2020
A+
A-


Soğuklarının tesirli olduğu Kars’ta, 75 metre yükseklikten aşağı dökülen Susuz Şelalesi kısmen buz tuttu. Buz tutan şelale havadan görüntülendi.

Kars-Ardahan karayolu üzerinde bulunan Susuz Şelalesinin büyük kısmı dondu. Bölge halkının “Su Uçan” olarak isimlendirdiği şelale, buzla kaplanmasıyla hoş manzara oluşturdu. Her yıl yüzlerce yerli ve yancı turistlerin uğrak yeri olan şelale, salgın nedeniyle sessizliğe büründü.

“Hava çok soğuk”

Şelalenin soğuktan buz tuttuğunu söz eden vatandaşlar, “Son iki gündür hava sıcaklığı eksi 15 derece, havalar çok soğuk, tesirli olan soğuk hava ardımda bulunan Susuz Şelalesi’ni de dondurdu” dedi.

Her mevsim bir diğer hoşluğa bürünen Susuz Şelalesi, havadan görüntülendi. Hava sıcaklığının eksi 15 dereceye düştüğü kentte 1 günde buz tutan şelale, kentte turizmine de katkı sağlıyor.

75 metre yükseklikte su düşüşüne sahip şelale, yanında bulunan vadi ise 24 farklı kuş tipine ve çeşitli yabani hayvanlara doğal hayat alanı oluşturuyor.

Bölgenin en yüksek su düşüşüne sahip olan şelale, Susuz halkı ortasında “Su uçan” olarak isimlendiriliyor.

Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.