İzmir’de korona virüs aşısına yoğun talep

İzmir’in Karabağlar ilçesinde bulunan Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gelerek korona virüs aşısı olmak isteyen vatandaşlar yoğunluk …

Hediye sipariş alışveriş ankara
16.06.2021
A+
A-

İzmir’in Karabağlar ilçesinde bulunan Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gelerek korona virüs aşısı olmak isteyen vatandaşlar yoğunluk oluştururken, aşı olmaya gelen vatandaşlardan Oktay Keser (45), bu hastalıktan kurtulmanın tek yolunun aşı olduğunu söz ederek, “Herkesin gönül rahatlığı ile aşı olması gerekir” dedi.
İzmir’in Karabağlar ilçesinde bulunan Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne korona virüs aşısı olmak için akşam saatlerinden itibaren hastaneye gelerek ağır ilgi gösteren vatandaşlar uzun kuyruk oluştururken, aşı sırası bekleyen vatandaşlardan Oktay Keser (45), aşı olmanın şuurlu olmayla alakalı olduğunu tabir etti.
Keser, “Aşı olmayı şuurlu olmaya bağlıyorum ve bu hastalıktan kurtulmanın tek oluru aşı olmak, diğer bir oluru yok. İnsanların aşıyla ilgili hurafeleri, komplo teorilerini düşünmemesi gerekiyor. Bence herkes gönül rahatlığıyla aşısını yaptırmalı. Birinci vakitlerde aşı konusunda bocalama oldu fakat şu an görünen prestiji ile bir düşünce yok.

Burada bu formda kalabalık varken, beşerler da ilgi gösterdiğine nazaran demek ki aşı var. İnşallah ikinci aşı da kâfi olur ve herkes aşısını vurulur” dedi.

Hediye sipariş alışveriş ankara

“Devletimizin sunduğu imkanlardan faydalanmak istiyoruz”
Aşı vurulmaya gelen vatandaşlardan Necip Kırgız (45), aşı tersliği olabilir lakin ben de aşımı vurulmaya geldim diyerek, “Devletimize güveniyoruz ve devletimizin sunduğu imkanlarından faydalanmak istiyoruz.


Bugün Türkiye genelinde 750 bin kişi aşı için başvurmuş diye duyduk.

Aşı geldikçe ve aşı olması gerekenlerin imkanı da çoğaldıkça, iş çıkışı olunca da yoğunluk oluyor. Birçok ülke aşı bulamıyor fakat bizim devletimiz bugün Sputnik V aşısı içinde kayıt almaya başladı.

Bu bizler için yeterli bir imkan” diye tabir etti. Aşı sırası bekleyenlerden Ali Aksoy (45) ise “Bu hastalık çok yaygın bir hastalık olduğu için herkesin aşısını yaptırmasını isterim.

Market bölümünde çalıştığım için devamlı beşerler ile iç içeyiz.

Herkes aşısını yaptırırsa bu hastalık kimseye bulaşmaz ve kısa müddette biter.

Temennimiz bu yönde” diye konuştu.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir.  Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.