İzmir depreminin ardından ağır hasarlı binalardan 58’inin yıkımı tamamlandı

İzmir’de meydana gelen sarsıntının akabinde, ağır hasarlı olarak tespit edilen 506 binadan 58’inin yıkımı tamamlandı. Yıkım çalışmaları …

Hediye sipariş alışveriş ankara
04.12.2020
A+
A-


İzmir’de meydana gelen sarsıntının akabinde, ağır hasarlı olarak tespit edilen 506 binadan 58’inin yıkımı tamamlandı. Yıkım çalışmaları sırasında, sarsıntının oluşturduğu tahribat günler sonrasında bir defa daha net bir formda görüldü.

Geçtiğimiz 30 Ekim’de Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen büyük zelzelede, 117 kişi hayatını kaybetmiş, yüzlerce kişi yaralanmıştı. Zelzelenin vurduğu İzmir’de 17 bina yıkılırken, yüzlerce binada hasar almıştı. Etraf ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, hasar tespit çalışmalarının akabinde acil olarak yıkılması gereken bina sayısını 506 olarak açıklamıştı.

Zelzelenin üzerinden 36 gün geçerken, ağır hasarlı binalarında bölgede yıkımı devam ediyor. Alınan bilgiye nazaran ise 58 binanın yıkımının tamamlandığı öğrenildi.

İstek Beyefendi Apartmanının etrafında de yıkım devam ediyor

Ağır hasarlı binaların yıkım çalışmaları, sarsıntı bilançosunun en ağır olduğu apartman olan İstek Beyefendi Apartmanının etrafında de sürüyor. 34 kişinin hayatını kaybettiği apartmanın enkazı, zelzelenin akabinde geçen 6. günde büsbütün kaldırılabilmişti.

İstek Beyefendi Apartmanının enkazının kaldırılmasının akabinde, etrafında bulunan ve ağır hasar alan binalar için de yıkım çalışması başlatıldı. Dozer yardımıyla yıkımı yapılan binaların etrafında güvenlik tedbirleri alındı. Binalardan çıkan beton kesimleri kamyonlarla taşınırken, çalışmalar havadan görüntülendi.

Yıkım çalışmaları sırasında ise sarsıntının oluşturduğu tahribat günler sonrasında bir sefer daha net bir halde görüldü.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.