İTÜ ETA Vakfı Doğa Kolejinde yüzde 100 IB Diploma başarısı

Tabiat Koleji Acarkent Yerleşkesi öğrencileri, Ulusal Eğitim Bakanlığının vermiş olduğu lise diplomasının yanı sıra milletlerarası geçerliliği …

Hediye sipariş alışveriş ankara
09.07.2021
A+
A-

Tabiat Koleji Acarkent Yerleşkesi öğrencileri, Ulusal Eğitim Bakanlığının vermiş olduğu lise diplomasının yanı sıra milletlerarası geçerliliği olan IB Diplomasını da (International Baccalaureate Diploma Programme) almaya hak kazandılar. IB Diploması ile dünyada pek çok seçkin üniversiteye kabul alma fırsatına sahip olan öğrenciler, muvaffakiyet ortalamaları ile başvurdukları üniversitelerde kabul bahtlarını arttırdılar.
Memleketler arası Bakalorya Diploma Programı (International Baccalaureate Diploma Programme) Haziran 2021 prestiji ile 159 ülkede uygulanmaktadır.
Program 16-19 yaşları ortasındaki lise öğrencileri için tasarlanmış, ağır uğraş gerektiren akademik bir programdır ve sorgulamaya yönlendiren bir program olarak öğrenciye sorun çözme, bağlantı kurabilme, kendini yazılı ve kelamlı söz edebilme, eleştirel yaklaşabilme, yaşayarak öğrenme ve araştırma hünerlerini kazandırır.
Yüksek puanla diploma almaya hak kazanan İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji öğrencileri yurtdışında birçok sayılı üniversiteye yerleşebilecek, yurtiçinde vakıf üniversitelerinden de burs alma imkânı bulabilecek.

IB öğrencileri İngilizceyi gerek sınıf içinde, gerekse sınıf dışında öğrenme ortamlarında ağır olarak kullandıkları için SAT, ACT, TOEFL, IELTS üzere imtihanlardan yüksek muvaffakiyet elde ederler.
IB programından mezun olan İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji öğrencileri, UC Berkeley, Delft University Of Technology, Kings College London, Exeter University, University of Toronto, University of British Columbia, University of Waterloo, Munich Technical University, Bocconi University, Erasmus Rottherdam University üzere dünya sıralamasında birinci 100’e giren saygın üniversitelere yerleşebilmektedirler.

IB Programı ile araştıran, sorgulayan bireyler yetişiyor
IB programı ile eğitim gören öğrenciler, öz itimadı yüksek ve hayat uzunluğu öğrenmeyi benimsemiş gençler olarak yetişirler.


Öğrenciyi her şeyin merkezine alan IB programı ile araştıran-sorgulayan, bilgili, düşünen, irtibat kuran, unsurlu, açık görüşlü, hassas, riski göze alan, istikrarlı ve dönüşümlü düşünen kıymetlerine sahip bireyler yetişmektedir.

Öğrenciler, IBDP ile kendileri isimlerine düşünmeyi ve öğrenme sürecini yönetmeyi öğrenirler.
İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji İdare Şurası Üyesi ve Kurucu Temsilcisi Serhat Özeren, “Öğrencilerimizin bir sorun ile karşılaştıklarında yaptıkları tahlil, derinlemesine ve çok boyutlu bakış, yiğit bir halde karar verme, en uygun zamanlama ve planlamayla hareket etme ve eksiksiz sonuçlara ulaşma maharetini gördükçe IB programının içinde olmaktan ve öğrencilerimizin muvaffakiyetinden gurur duyuyorum” dedi.

Hediye sipariş alışveriş ankara


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir.  Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.