DOLAR

32,4437$% 0.31

EURO

34,9440% 0.23

STERLİN

41,1746£% 0.03

GRAM ALTIN

2.389,23%0,30

ÇEYREK ALTIN

3.895,00%-2,45

BİTCOİN

2258967฿%0.61504

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

İstanbul Esenyurt Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yılına “merhaba” dedi

İstanbul Esenyurt Üniversitesi düzenlemiş olduğu merasim ile birlikte 2021-2022 Akademik Yılına “merhaba” dedi. Prof. Dr. Sudi Apak merasimde yapmış olduğu açılış konuşmasında işsizlik oranlarını azalmak için üniversite-sektör ortasındaki işbirliklerinin artması gerektiğini söyleyerek “Piyasada istenen şartlarla, öğrencilerin aldığı eğitimler birbirine uymuyor” dedi.
Korona virüs salgını nedeniyle bir buçuk yıldır uzaktan eğitim ile derslere devam eden öğretim elemanları yüz yüze eğitim heyecanı yaşıyor.
İstanbul Esenyurt Üniversitesi de yeni eğitim öğretim devri başlangıcında 2021-2022 Akademik Yılı Açılış Merasimi düzenledi. Çok sayıda akademisyenin iştirak sağladığı merasim üniversitenin konferans salonunda gerçekleştirildi.
Maske, ara ve hijyen kurallarına uyularak hibrit sistemde eğitime başlayacak olan üniversite, aldığı korona virüs tedbirleri ile 2021-2022 eğitim öğretim devrine “merhaba” dedi.
Konferans salonunda düzenlenen akademik açılış, hürmet duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Rektör Prof. Dr. Sudi Apak ve Rektör Yrd. Prof. Dr. Hayrettin Akkaya’nın akabinde Mütevelli Heyet Lideri Orhan Özyurt’un açılış konuşması ile yeni akademik eğitim öğretim yılı başladı.

“Piyasada istenen şartlarla, öğrencilerin aldığı eğitimler birbirine uymuyor”
Rektör Prof. Dr. Sudi Apak açılış konuşmasında üniversite eğitimlerinin kesim eksikliklerine uyumlu olması gerektiğinin altını çizerek, “Bugün pandemi sürecinden sonra birinci kere bir ortaya geliyoruz.


O yüzden değerli bir gün. Yüz yüze eğitim periyodu artık başlıyor. Tabi yüzde 40’a kadar online eğitimlerimiz de devam edecek. Lakin gördüğümüz kadarıyla biz öğrencilerimizi özlemişiz.

Üniversitemiz, İstanbul’un en kalabalık ilçesinin tek üniversitesi. Bu bakımdan başka bir özelliği var. En çok uygulama alanının olabileceği yerler de tekrar üniversitemiz etrafında bulunuyor. Esenyurt’ta 3 binden fazla fabrika var. Üniversite sanayi işbirliği ile eğitimlerimiz devam ediyor. Tüm fakültelerimizde akademik manada çok güzel bir takıma sahibiz. Öğrencilerimize ise derslerine yeterli çalışmaları, okula devam etmeleri ve yeni projeler üretip mevcut projelere iştirak sağlamaları kalıyor. Değerli olan bir öteki bahis ise öğrencilerimizin kendilerini âlâ geliştirmeleri.

Türkiye’de en büyük sorunlardan bir tanesi piyasada istenen şartlarla, öğrencilerin aldığı eğitimlerin birbirine uymamasıdır. Bu sorunu aştığımızda işsizlik oranı yüzde 4-5 oranında azalır” dedi.
Hayrettin Akkaya da yapmış olduğu konuşmada, “Bu yeni devirde uzaktan eğitimle birlikte akademik takımımız ve idari birimlerimizle öğrencilerimiz ortasında oluşan bağlantı kopukluklarını en en az düzeye düşürülmesi için gerekli çalışmalar yapıldı.
Tüm takımımızla birlikte bu çalışmalarımıza devam edeceğiz. Öğrencilerimiz mezun olduktan sonra ‘ben ne yapacağım’ değil, ‘iyi ki İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde okumuşum’ demelerini istiyoruz.

Hepinize yeni öğretim yılında muvaffakiyetler diliyorum” kelamlarına yer verdi.
Mütevelli Heyet Lideri Orhan Özyurt de konuşmasında şunlara yer verdi:
“Rektörümüzün söyledi her şey hakikat lakin onları yetiştirecek olanlar da bizleriz.

Bunun için saygıdeğer hocalarım, YÖK’ün istediği de vatanına, milletine, ulusal kıymetlerimize bağlı öğrenciler yetiştirmek. Bu manada birlik olup bu maksatları gerçekleştirmeliyiz. Şimdiden herkese yeni eğitim-öğretim yılı için muvaffakiyetler diliyorum.”

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Uluslararası başarıya imza atan FÜ Veteriner Fakültesi, EAEVE tarafından akredite edildi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI