Uluslararası başarıya imza atan FÜ Veteriner Fakültesi, EAEVE tarafından akredite edildi

Fırat Üniversitesi (FÜ), Veteriner Fakültesi çok kıymetli bir milletlerarası muvaffakiyete imza atarak, Avrupa Veteriner Eğitim Kurumları Birliği …

Hediye sipariş alışveriş ankara
05.10.2021
A+
A-

Fırat Üniversitesi (FÜ), Veteriner Fakültesi çok kıymetli bir milletlerarası muvaffakiyete imza atarak, Avrupa Veteriner Eğitim Kurumları Birliği (EAEVE) tarafından akredite edildi.
Cumhuriyetin kendi imkanları ile kurduğu birinci fakülte olan ve 51 yıldır aralıksız eğitim veren Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi, muvaffakiyetleri ile göz dolduruyor.
Bu kapsamda Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi tekrar kıymetli bir memleketler arası muvaffakiyete imza atarak, EAEVE tarafından akredite edildi. Fakülte bu kurumdan akreditasyon dokümanı alan birinci Türk Veteriner Fakültesi oldu.
Bahisle ilgili bilgi veren Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çalıcıoğlu, “Tabi bu muvaffakiyet tesadüf değildir.
Fakültemiz 1998 yılından beri kalite çalışmalarını sürdürmektedir. 2007’den itibaren bu çalışmalara sürat vermiş, bugüne kadar evvel onay statüsünü elde etmiştir. Daha sonra, onaydan daha üstün bir statü olan akreditasyon statüsü için çalışmalarımızı başlattık. 2018’de birinci kıymetlendirme ziyaretini geçirdik, değerli eksikliklerimiz nedeniyle akredite olamadık. Lakin çalışmalarımızı durdurmadık, o eksikliklerimizi de tamamladık. Uzman heyetler haziran ayında gelip fakültemizi incelediler ve sonuncu karar bize 29 Eylül 2021 günü bildiri edildi. Tam akreditasyon statüsüne alındık, çok memnunuz.

Biliyorsunuz, FÜ Veteriner Fakültesi Cumhuriyetin kendi imkanları ile kurduğu birinci fakültedir, birinci akredite olan fakülte olmuştur. Fakültemizin 51. yaşını, bu başarımızla taçlandırdığımızı düşünüyorum” dedi.
Bu muvaffakiyetin ülkeye, üniversiteye, fakülteye iyi olmasını dileyen Prof. Dr. Çalıcıoğlu, “Bu akreditasyonun 2 manası vardır.
Birincisi, AB Parlamentosunun profesyonel mesleklerin niteliklerini belirlediği direktiflerine uygunluğun onaylanmasıdır.

Hediye sipariş alışveriş ankara

İkincisi, EAEVE tarafından belirlenen akademik standartlara uygunluk ve nitelikli öğrenci yetiştirmekle ilgili şartların kâfi olduğunun belgelenmesidir. Öğrencilere yararı ise onlara AB ülkelerinde veteriner tabip olarak çalışmanın yollarını açmaktadır. Çalışma ve oturma müsaadesi alan mezunlarımız, o ülkenin mezunları ile muadil imkânlara sahip olacak, diploma tamamlama dersleri almak üzere yıllarca sürecek uygulamalara maruz kalmayacaklardır. Bu muvaffakiyet yalnızca benim ve arkadaşlarımın yapıtı değildir.

Çok sayıda dekanımızın ve rektörümüzün emekleri vardır. O nedenle, geçmişte hizmet etmiş dekan ve rektörlerimize, şu anki Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’a, bütün yakın çalışma takımıma ve fakültemizin kıymetli çalışanına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir.  Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.