İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Gümüşhane’de

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, İSTAÇ A.Ş. Genel Müdürü iken 26 Eylül’de yakalandığı Covid-19 hastalığı nedeniyle vefat …

Hediye sipariş alışveriş ankara
09.10.2021
A+
A-

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, İSTAÇ A.Ş. Genel Müdürü iken 26 Eylül’de yakalandığı Covid-19 hastalığı nedeniyle vefat eden Mustafa Canlı’nın isminin yaşatılması için İBB tarafından yaptırılacak olan Mustafa Canlı Bilim Sanat Merkezi’nin proje tanıtım programı için Gümüşhane’ye geldi.

Trabzon’daki temaslarının akabinde karayoluyla birinci olarak Gümüşhane’nin Torul ilçesine uğrayan ve burada bir dizi ziyaretlerde bulunan İmamoğlu akabinde geldiği Gümüşhane kent merkezindeki Kemaliye Camii’nde cuma namazını kıldı.

Namazın akabinde 15 Temmuz Zafer Meydanı’nda vatandaşlara gösterdikleri teveccüh için teşekkür ederek esnaf ziyareti gerçekleştiren İmamoğlu daha sonra Hasanbey Mahallesinde yapılacak okulun proje tanıtım programına katıldı.
Aktiflikte birinci olarak Gümüşhane’de üç periyot Belediye Başkanlığı ve bir periyot de Milletvekilliği yaptıktan sonra İstanbul İSTAÇ A.Ş. Genel Müdürü iken yakalandığı Covid-19 hastalığı nedeniyle 26 Eylül 2020 tarihinde hayatını kaybeden Mustafa Canlı’nın hayatından kısa bir kesit iştirakçilere izlettirildi.

Merhum Canlı’nın oğlu Emre Canlı ve İstanbul İSTAÇ A.Ş. Genel Müdürü Aslan Değirmenci’nin konuşmalarının akabinde kelam alan İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, Mustafa Canlı’nın hoş bir insan olduğunu ve dünyadan göçmesine karşın hizmet etmeye devam ettiğini söyledi.

İBB tarafından yaptırılacak ve Eylül ayına kadar yetiştirilecek olan Mustafa Canlı Bilim Sanat Merkezi’nin onun emeğinin karşılığı olarak Gümüşhane’ye iyi olmasını dileyen İmamoğlu, “Bu dünyada beşere, yaşama, hayata, tabiata hizmet etmek çok kutsaldır.

Değerli Mustafa Canlı liderimiz bunu yapmıştır. Hepimiz buna şahittir. Nitekim babacan, özveriyle çalışan, hayatına dokunduğu herkeste olumlu iz bırakan bir insandı. Kendisini kaybettiğimizde hepimiz çok üzüldük. Bilhassa bu kente 3 periyot Belediye Başkanlığı yapmak özel bir durumdur, herkese nasip olmaz. Halkın takdirini üst üste elde edip bu misyonu yapmanın onurunu yaşamıştır, Gümüşhaneliler de keyfini yaşamıştır.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Bizde tıpkı keyfi İSTAÇ Genel Müdürlüğü devrinde binlerce çalışanıyla İstanbulluya yaptığı hizmette yaşadık” dedi.

“Türkiye’nin en yeterlisi olsun diye içeriğini hazırlayıp hizmete sunacağız”
Bu türlü bir yapıtı Gümüşhane’ye kazandırmanın vesilesi olmaktan onur ve gurur duyduğunu kaydeden İmamoğlu, “Bu sürece katkı sunan bütün yönetici arkadaşlarıma, teknik görevlilere ve bu sürecin olgunlaşmasına onay veren Gümüşhane Valiliğine, Belediye Başkanlığına, Ulusal Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ediyorum.


Yüzlerce gencimizin, çocuğumuzun birebir anda eğitim göreceğini bilmek beni şimdiden heyecanlandırıyor. Muhakkak önümüzdeki eğitim öğretim devrine bu eğitim kurumunu yetiştireceğiz.

Bunun kelamını veriyoruz. Gecikmeyeceğiz. En kaliteli ve en yakışan biçimde yetiştireceğiz. İçinde teknik aksamı açısından hiçbir eksiği olmayacak. Bütün eksikliklerini tamamlayarak eğitime açacağız.

Türkiye’nin birçok yerinde Bilim ve Sanat Merkezleri var ancak Türkiye’nin en güzeli olsun diye içeriğini hazırlayıp hizmete sunacağız” diye konuştu.

Okulu bitirince Ulusal Eğitim Bakanlığına devredeceklerini ancak devrettikten sonra da burayı unutmayarak gözleri ve ellerinin daima bu okulun üzerinde olacağını tabir eden İmamoğlu, “İçerisinde müşahede meskeni de olan bu alanda değerli Mustafa Canlı’nın ismiyle bir arada milletimize bedelli hizmetler sunmaya devam edecek ve buradan kaç başarılı çocuklarımız ve gençlerimiz yetişecek” formunda konuştu.

Gümüşhane’nin göç veren bir kent olduğunu, İstanbul’da yüzbinlerce Gümüşhane kökenli vatandaş olduğunu lisana getiren İmamoğlu, “Dolayısıyla daima göç veren Anadolu’nun her yerinden bilhassa İstanbul’a göç eden bir sürecin de sona ermesini istiyoruz.

İnsanların ekmeğini en layıkıyla, en hak ettikleri biçimiyle doğdukları yerlerde mümkün olduğu kadar elde edebilsinler istiyoruz. Gelir adaleti, gelir eşitliği, üretim eşitliğinin tüm yurdumuza yayılmasını da istek ediyoruz. Bu cins eğitim kurumlarının varlığı bir anne-babanın Anadolu’dan büyük kentlere göç etmeme sebepleri olurlar.

Yaptığımız şey milletimize hizmet ancak tıpkı vakitte ülkemize yaptığımız hizmetle ülkemizin büyük kentlere sıkışmışlığına dönük engelleyici bir hizmet olduğunu da düşünüyorum” dedi.

Ağır bir İstanbul gündeminden geldiğini, sabah Trabzon’da birlikte yöneticilik yaptığı Trabzonspor’un eski lideri Özkan Sümer’in kabrini ziyaret ettiğini kaydeden İmamoğlu, “Şimdi de buradayım.

Bunun manası insan olmanın tadını çıkarıyorum şuanda.

Bu dostluğu, kardeşliği, birlik ve beraberliği inşa etme noktasında da hangi kademede olursak olalım sorumluyuz. Ben Türkiye’nin, Avrupa’nın en büyük, dünyanın sayılı ve bana nazaran dünyanın en hoş kenti İstanbul’un Büyükşehir Belediye Lideriysem benim bu duyguyu bu ülkede en fazla besleyenlerden birisi olma sorumluluğum var. Onun için Gümüşhane’deyim. İnşallah daha hoş iştiraklerle içinde öğrencilerle bu okulu daima birlikte Eylül ayında açarız” tabirlerini kullandı.

Alandaki Canlı ailesine de seslenen İmamoğlu, şunları söyledi:
“Sizi dolu dolu teselli edecek yüzlerce çocuk olacak burada.


Sıklıkla ziyaret edin. Onlara baktığınızda babanızın hizmet elinin hala burada olduğunu düşünün. Onunla ne kadar gurur duysanız azdır. Allah herkese bu türlü bir baba, bu türlü bir evlat, bu türlü bir eş nasip etsin.”

Merasim alanındaki gençlere de özel olarak seslenen İmamoğlu, “Size olan inancımı tanım edecek söz bulamıyorum.

Bu ülkenin çocuklarının ve gençlerinin gözlerinden aldığım enerjiyi, hissettiğim hisleri sözlerle tabir edemem. Onun için dünyanın en keyifli insanıyım. Göreceksiniz bu memlekette çok yakın vakitte herşey çok hoş olacak” biçiminde konuştu.

Merasime merhum Canlı’nın eşi Müzeyyen, babası Temel, oğlu Emre, kızları Elif ve Ebru, kardeşleri ve başka yakınları ile CHP ve UYGUN Parti Milletvekilleri, CHP, ÂLÂ Parti, Demokrat Parti Vilayet Liderleri, etraf vilayetlerin ilçe Belediye Liderleri, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Lideri İsmail Akçay ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Aktifliğin sonunda Lider İmamoğlu, Canlı ailesinin bireyle hatıra fotoğrafı çektirirken, GÜSİAD Gümüşhane Şubesi tarafından gümüş işlemeli Atatürk posteri, Gümüşhanespor yöneticileri tarafından ise 29 numaralı ve üzerine Ekrem İmamoğlu yazan forma ikram edildi.

Lider İmamoğlu proje tanıtım toplantısının akabinde Bayburt’a gitmek üzere yola çıkarken birebir güzergahta ve kent merkezine bağlı en büyük köy olan Tekke köyünü ziyaret etti.

Burada at üzerindeki vatandaşlar tarafından davul zurnayla karşılanan İmamoğlu vatandaşlarla bir mühlet sohbet ettikten sonra ayrıldı.

Mustafa Canlı Bilim ve Sanat Merkezi Hasanbey Mahallesi’nde evvelki yıllarda kız yetiştirme yurdu olarak kullanılan, daha sonra Fen Lisesi ve Turizm Lisesi olarak kullanıldıktan sonra binanın güvensizliği nedeniyle kapatılan ve Valilik talimatıyla da yıkım kararı verilen binanın yerine yapılacak.

Gümüşhane tarihi meskenleri mimari referans alınarak projelendirilen ve toplam 2 bin 340 metrekare alan üzerine içerisinde 5 derslik, 11 atölye, toplumsal alan, konferans salonu ve müşahede meskeni yer alacak bina 4 katlı olarak yapılacak.Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.