Hiç bir çocuk başarısız olmayacak!

Hediye sipariş alışveriş ankara
28.02.2014
A+
A-

Beyin eğitiminin öneminin her geçen arttığını ifade eden Güney Özel Bireysel Gelişim Merkezi Kurucusu Sn. Ela ŞİMŞEK şunları ifade ediyor:

21. Yüzyılda özellikle bilişim teknolojilerinde yaşanan hızlı gelişmeler ülkemizde toplumsal ve kültürel değişimlere neden olmuştur. Bu değişimlerin en çarpıcı tesirleri, çocuklarımızın zihin ve kişilik gelişimlerinde gözlemlenmektedir. Günümüzde aşırı derecede ve bilinçsizce kullanılan bu teknolojiler çocuklarımızın dikkat, hafıza, mantık-muhakeme gibi temel zihinsel fonksiyonlarında ciddi sorunlara yol açmaktadır.

Zihinsel yeteneklerini ve algılama kabiliyetlerini aktif halde kullanamayan çocuklar okulda ve sosyal ilişkilerinde problem yaşamaktadır. Çocuklarımızın içinde bulunduğu bu durum, davranış bozukluklarına da zemin hazırlamaktadır.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Çocuklarımızın okul ve sosyal hayatlarındaki pek çok sorun, zihinsel fonksiyonlarını (dikkat, hafıza, mantık ve muhakeme) kullanmakta yaşadıkları problemlerden ileri gelmektedir. Her anlamda başarılı bir çocuk için, beynin zihinsel fonksiyonlarının uygun düzeyde ve dengeli çalışıyor olması gerekir.

Zihinsel fonksiyonlar, yüzdelik dilimde 1 ile 100 arasında derecelendirilir. P’den düşük olanlar ‘eksiklik’, yüksek olanlar ise ‘performans artışı’ olarak adlandırılır. Beyin için yararlı olan, zihin fonksiyonlarının en az u oranında çalışabiliyor olmasıdır. Türkiye’nin ilk ve tek Zihin Gelişim Programı olan GETUP, 5-15 yaş aralığındaki çocuklarımızın zihin fonksiyonlarını geliştirmekte ve 0 varan sonuçlar elde etmektedir. Uluslararası saygın kurum ve kuruluşlar tarafından da desteklenen bu program, bilimsel veriler ışığında geliştirilmiştir.

GETUP programı, her çocuk için başarılıdır ve her çocuk GETUP bünyesinde başarılı bir çocuktur. Başarıdan kastımız, bir çocuğun eksik olduğu alanda (dikkat, hafıza, mantık-muhakeme) gelişim kat etmesidir. GETUP’ a gelen her çocuk, bu başarıdan fazlasıyla yararlanmıştır. Her öğrencimiz programa başlamadan önce bir teste tabi tutulur ve zihin performansı ölçülür.

Başarı bu performansı ne kadar geliştirdiğiyle ilgili bir durumdur ve öğrencinin gelişimi yüzdelik bir dilimde Brain Stimulation programında dilediğimiz an görülebilmektedir. Bu istatistikî sonuçlar bilimsel metotlarla elde edilip rapor şeklinde veliye sunulmaktadır.

Siz de “Benim çocuğum aslında zekidir! Ama; dikkatini toplamakta zorlanıyor, ders ve ödevlerini isteksiz yapıyor, uzun süre kitap okumak istemiyor, zekasını notlarına yansıtamıyor, öğrendiklerini çok çabuk unutuyor, acele ettiği için başarılı olamıyor, çekingen kendini gösteremiyor, hiç sorumluluk olmak istemiyor, neyi nasıl yapacağını bilmiyor, çok hareketli, konsantre olamıyor” diyorsanız, GETUP’a başvurun.
“Hayatta en trajik şey bir yeteneğin heba olmasıdır.” Gelin, çocuklarımızın zekâsını keşfedelim ve geliştirelim.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.