Hasta bakıcıydı öğretmen oldu

Hediye sipariş alışveriş ankara
28.02.2014
A+
A-

19 yaşındayken memur kadrosuyla hasta bakıcı olarak çalışmaya başlayan Cihangir Güven (35), o dönem sağlığıyla ilgilendiği bir hastanın yönlendirmesiyle eğitim hayatına devam etmeye karar verdi.

Açık liseye kaydını yaptıran Güven, hem çalıştı, hem de eğitimini sürdürdü. Daha sonra liseden mezun oldu. Üniversite sınavlarında da başarısını sürdüren Güven, Gazi Üniversitesi’ni kazanarak tayinini Ankara’ya aldırdı.

Ankara Sağlık Müdürlüğüne arşiv memuru olarak atanan Güven, mezun olmasının ardından kurumlar arası geçiş hakkını kullanarak öğretmen oldu.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Gökçebey Ortaokulu’nda 4 yıldır sosyal bilgiler öğretmenliği yapan Cihangir Güven hikayesini şöyle anlattı:

“Bakıcı olduğum dönemde tedavi gören bir hasta sürekli hastanenin kütüphanesine gitmemden çok etkilendi. Bir gün bana yaşımın genç olduğunu eğitime devam etmem gerektiğini söyledi. Her şeyi ona borçluyum. Sözlerinden çok etkilendim ve okumaya karar verdim. 25 yaşından sonra üniversite sınavına girdim.

Yaşımın büyük olması ve liseyi dışarıdan bitirmem nedeniyle başarı puanlarını düşüreceğine inandıkları için sınava hazırlık kursları kaydımı yapmadı. Ben de azmettim, çok çalıştım ve başardım. Hasta bakıcılıkla başladığım memurluk hayatıma, 31 yaşından sonra öğretmen olarak devam ediyorum. Öğrencilerimi ve mesleğimi çok seviyorum. Çocuklara e kendi hikayemi ders çıkarmaları için örnek gösteriyorum.”

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.