Hamamarkası sokaklarında tarihi doku tekrar canlanıyor

Hamamarkası bölgesindeki tarihi doku gün yüzüne çıkıyor. Sokaklar güzelleştirilerek ziyaretçilerin beğenisine sunulacağı günü bekliyor. Ankara …

Hediye sipariş alışveriş ankara
12.09.2021
A+
A-

Hamamarkası bölgesindeki tarihi doku gün yüzüne çıkıyor. Sokaklar güzelleştirilerek ziyaretçilerin beğenisine sunulacağı günü bekliyor.
Ankara’nın Altındağ bölgesinde bulunan Hamamarkası sokakları canlanıyor.
Hamamarkası bölgesinde ağır bakım çalışmalarına devam ediyor. Hamamarkası sokaklarında yapılan sokak yenileme çalışmalarının kapsamı giderek genişliyor. Yapılan çalışmalar sonucunda bölge büsbütün yenileniyor ve tarihi dokuya sahip çıkılıyor.

Tarihi bölgeye ağır bakım
Hamamarkası sokaklarında gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi veren Altındağ Belediye Lideri Asım Balcı, “Tarihi bölgede ağır bir bakım çalışması sürdürüyoruz.


Bölgede sokakları taban tuğlası ile kaplıyor, gerekli yerlere dolgu yapıyor, gerekli yerlere ise kot ayarı yapıyoruz.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Çalışmalarımızın kapsamı genişleyerek devam ediyor. Her geçen gün daha fazla sokakta tarihe sahip çıkıyor, tarihi alanları gün yüzüne çıkarıyoruz” dedi.

Çalışmaların öbür tarihi sokaklarda da sürdürüleceğini aktaran Balcı, “Tarihi açıdan ehemmiyeti ve pahası olan her yer bizim için çok bedelli.
Bu bölgelerde hayatı daha konforlu bir hale getirmek ve ziyaretçi sayısını artırabilmek için çalışmalarımız devam edecek.

Altındağ Belediyesi olarak tarihimizi muhafazayı, kültürümüze sahip çıkmayı vazife biliyoruz.

Çalışmalarımızı öbür sokaklarda da genişleterek sürdüreceğiz” tabirlerini kullandı.


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir.  Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.