DOLAR

32,8272$% 0

EURO

35,2498% -0.01

STERLİN

41,6973£% -0.14

GRAM ALTIN

2.488,65%-0,03

ÇEYREK ALTIN

4.040,00%0,02

BİTCOİN

2132801฿%1.11854

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Girişimcileri destekleyenlere 30 bin euro

Enhancer Projesi, 11 vilayette girişimcilik faaliyetleriyle Türk ve Suriyeli girişimcilere takviye veren kurumlara hibe teşviği sağlıyor.
Türkiye’nin de üyesi olduğu Memleketler arası Göç Siyasetleri Geliştirme Merkezi, dünya genelinde göçün hudut idaresi, geri dönüşler, iltica prosedürleri, insan kaçakçılığıyla çaba ve ahenk üzere alanlarında çalışmalar yürütüyor.
Bu bağlamda Avrupa Birliği tarafından fonlanan ve Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı – Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü uyumuyla hayata geçirilen ENHANCER (Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Entegrasyon İçin Girişimcilik Kapasitelerinin İyileştirilmesi) projesi kapsamında öncelikli olarak toplumsal ahenk ve uzun soluklu geçim kaynakları sağlamak için girişimciliği desteklemeye yönelik hibe programları başlatıldı.
Proje, Türkiye’de süreksiz müdafaa altında olan Suriyelilerin konut sahibi Türk toplumuyla birlikte girişimcilik ekosistemine dahil olmasını ve sürdürülebilir geçim kaynaklarına erişimini hedefliyor.

‘Girişimcilik Ekosistemindeki Kurumların Kapasitelerinin Geliştirilmesi için Hibe Programı’nın son müracaat tarihi uzatıldı.
Program için 29 Ekim 2021’e kadar proje müracaatları yapılabilecek.
Müracaatları alma basamağındaki bu hibe programı; girişimcilere verilen hizmetlerin kalitesini ve verimliliğini artırarak, lokal girişimcilik ekosistemi kurumlarının teknik ve insani kapasite eksikliğini gidermeyi amaçlıyor.
Müracaatlar Ankara, Adana, Bursa, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Mersin ve Şanlıurfa vilayetlerinden kabul edilecek. ‘Girişimcilik Ekosistemindeki Kurumların Kapasitelerinin Geliştirilmesi için Hibe Programı’nda müracaat sahiplerine, 10 bin ile 30 bin euro aralığında toplam 3 milyon euroluk hibe sağlanacak.
Hibe programına bu 11 kentten üniversiteler, belediyeler, kuluçka merkezleri, teknoparklar, sanayi ve ticaret odaları, esnaf odaları, mesleksel eğitim merkezleri, organize sanayi bölgeleri, teknoloji geliştirme merkezleri üzere lokal kurum ve kuruluşlar ile süreksiz müdafaa sağlanan Suriyeliler ve konut sahibi topluma hizmet eden STK’lar proje sunabilecekler.

Belirtilen 11 vilayetten birinde faaliyet gösteren kurum yahut kuruluşlar; girişimcilik potansiyeline sahip süreksiz müdafaa altındaki Suriyeliler ile Türk girişimcileri teşvik eden ve kayıtlı iktisada yönlendiren projeler geliştirerek bu hibeden yararlanabilecek.
Bu sayede İki toplumun ahengi için paralel oranlarda katkı sağlayacak projelerin dikkate alınmasının yanında, süreksiz müdafaa sağlanan Suriyelilerin ve mesken sahibi toplumun sürdürülebilir ve büyütebilecekleri iş mecraları ile istihdam alanları oluşturarak iş hayatına dâhil olmaları sağlanacaktır.
Bilgilendirme toplantıları, 28 Eylül – 8 Ekim 2021 tarihleri ortasında, 11 vilayette gerçekleştirilecek.


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

(Özel) Sosyal medyadan eşine elbise siparişi verdi, gelen kargoyla şoke oldu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI