DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

STERLİN

41,6058£% 0.85

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

ÇEYREK ALTIN

3.943,00%1,82

BİTCOİN

2182134฿%0.90109

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

EBABÜS öğrencileri öğretmenleriyle buluşturdu

Kahramankazan Belediyesinin, pandemi nedeniyle uzaktan eğitime geçildiği günden bu yana online eğitime katılma imkânı olmayan öğrenciler için bir otobüsü bilgisayar ve internetle donatarak oluşturduğu Taşınabilir EBA Takviye Noktası (EABÜS), 2020-2021 eğitim öğretim yılında öğrencilerin, öğretmen ve arkadaşlarıyla buluşmasını sağladı. Kahramankazan’daki 8 farklı noktada hizmet veren EBABÜS’te, 76 öğrenci 124 günlük dönemde 496 saat boyunca derslere katıldı. Bu süreçte toplamda 1079 km yol kateden EBABÜS, ilçenin en uzaktaki köylerinde bile öğrencilere derslerinden geri kalmama imkânı sundu.
Kahramnankazan’ın öğretmen Belediye Lideri Serhat Oğuz, pandemi sürecinde okulların uzaktan eğitime geçmesiyle birlikte, online eğitim gören, lakin teknolojiye ve internete erişim eksikliği yaşayan öğrencilerin derslerine katılması için Taşınabilir EBA Takviye Noktası oluşturulması için düğmeye basmıştı.
Oğuz’un talimatının akabinde belediyeye ilişkin bir otobüs bilgisayar ve internetle donatılarak, Taşınabilir EBA Takviye Noktası haline getirilmişti. EBABÜS ismi verilen bu otobüs, 15 bilgisayar ve internet alt yapısı ile donatılmıştı.

Köy köy dolaştı
Geride bıraktığımız eğitim öğretim yılında EBABÜS, ilçenin değişik noktalarında internet erişimi ve bilgisayarı olmayan öğrenciler için ağır bir mesai harcadı.


İlçe merkezine farklı uzaklıklarda olan 8 farklı noktada hizmet veren EBABÜS, Alpagut, Çimşit, Emirgazi, İmrendi, Kumpınar, Yassıören, Soğulcak ve Kınık’ta öğrencilerin ayağına gitti. EBABÜS bu kapsamda 2020-2021 eğitim öğretim yılında toplamda 1079 km yol katetti. 8 farklı mahallede (köy) 124 gün boyunca hizmet veren EBABÜS, bu doğrultuda 76 öğrencinin 496 saat online ders almasını sağladı. EBABÜS ayrıyeten, farklı vilayetlerden gelen ve ilçenin değişik mahallelerinde kurdukları çadırlarda yaşayan mevsimlik tarım emekçisi ailelerin çocuklarını da kayıtlı olduğu vilayetlerdeki öğretmenleriyle buluşturdu. Böylelikle internet ve bilgisayarı olmayan öğrenciler, online olarak verilen derslere katılma imkânı buldu. EBABÜS’te muhtaçlık duyan öğrencilere kırtasiye gereçleri de verildi.

Çocuklar keyifli, aileler memnun
Çocukları EBABÜS’te derslere katılan aileler uygulamadan epeyce şad olduklarını lisana getirerek, memnuniyetlerini, “Başkanımız Serhat Bey’den ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun.


Yavrularımız okullarına EBABÜS sayesinde devam edebildi. Teşekkür ediyoruz” kelamlarıyla lisana getirdi. EBABÜS sayesinde öğretmenlerinden ve arkadaşlarından farklı kalmayan öğrenciler ise “Çok memnunuz öğretmenimiz ve arkadaşlarımızdan farklı kalmadık” halinde konuştu.

Bakan Ziya Selçuk da derse katılmıştı
Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da, Kahramankazan Belediyesinin EBABÜS’ü ziyaret ederek, öğrencilerle online derse katılmıştı.


Bakan Selçuk ders sonrasında ise ikramlar verdiği öğrencilerle kar topu oynamıştı.

En az yavrularımız kadar keyifli olduk
Kahramankazan Belediye Lideri Serhat Oğuz, Ankara’da birinci defa hayata geçirilen ve online eğitimin başladığı günden bu yana faaliyette olan EBABÜS sayesinde öğrencilerin, öğretmen ve arkadaşlarıyla buluştuğunu söyledi.


İlçelerinde yaşayan her çocuğun kendileri için çok değerli olduğunu söz eden Oğuz, “Uzaktan eğitime katılma imkânı bulamayan yavrularımız için oluşturduğumuz Taşınabilir EBA Dayanak Noktası Otobüsü’nün çocuklarımızı öğretmenleriyle ve arkadaşlarıyla buluşturması bizleri de en az yavrularımız kadar keyifli etti” dedi. Oğuz, Kahramankazan Belediyesinin tüm imkânlarıyla her vakit öğrenci ve öğretmenlerin yanında olmaya devam edeceğini söyledi.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

TDV’den huzurevi sakinlerine bayram ziyareti

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI