TDV’den huzurevi sakinlerine bayram ziyareti

Türkiye Diyanet Vakfı heyeti, Bayan Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü tarafından “Büyüğüne Hürmet Ömrüne Bereket” temasıyla yürütülen …

Hediye sipariş alışveriş ankara
20.07.2021
A+
A-

Türkiye Diyanet Vakfı heyeti, Bayan Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü tarafından “Büyüğüne Hürmet Ömrüne Bereket” temasıyla yürütülen Maneviyat Köprüsü Projesi Kapsamında ASHB Demetevler Fatma Üçer Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan yaşlıları ziyaret etti.
Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti 2. Lideri İhsan Açık, Zekat Müdürü Yavuz Kocamış, Bayan Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Fatma Haral Efe’nin yer aldığı ziyarette yaşlılara çeşitli armağanlar verilerek bayramları tebrik edildi.

Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti 2. Lideri İhsan Açık, dünyanın dört bir yanına bayram sevincini taşımaya çalıştıklarını söz etti.

Bir yandan kesilen kurbanlarla bir yandan da yapılan ziyaretlerle bayram yapamayanlara bayram sevincini yaşatmaya çaba ettiklerini lisana getiren Açık, şunları kaydetti:
“Bayramlar, sevinme ve sevindirme, barış ve huzur vakitleridir.

Anne babamızın, kardeşlerimizin, akrabalarımızın ve komşularımızın gönlünü ziyadesiyle hoşnut etme günleridir. Birebir vakitten da kardeşlik ve muhabbet günleridir.

Vazifeli gönüllülerimiz ülkemiz başta olmak üzere 77 ülkede hem kurban keserek hem de yetimlerimizi, gereksinim sahiplerini ve yaşlılarımızı ziyaret ederek bayram coşkusunu dünyanın dört bir yanına taşıyor. Bizde arkadaşlarımızla birlikte huzurevinde kalan yaşlılarımızı ziyaret ederek gönüllerini almak, bayramlarını tebrik etmek istedik.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Yaşlılarımız deneyim çınarları, dünyada rahmet ve rahmet, ahirette mağfiret ve cennet vesilesidir. Onun için onlara hürmet, sevgi ve saygıyı elden bırakmamalı ve hepimizin bir gün yaşlanacağını aklımızdan çıkarmamalıyız.”
ASHB Demetevler Fatma Üçer Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Abdulvahap Mete de ziyaretten duyduğu memnuniyeti lisana getirerek, 103 kapasiteye sahip merkezde 85 yaşlının bulunduğunu tabir etti.

Yaşlıların bilhassa böylesi özel günlerde yapılan ziyaretleri çok önemsediklerini ve çok keyifli olduklarını belirten Mete, “Türkiye Diyanet Vakfına bayram günü yaşlılarımızı yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederiz” diye konuştu.

Açık ve beraberindeki heyet, yaşlıları tek tek ziyaret edip hatırlarını sorarak bir mühlet sohbet etti.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.