Düzce’de korona virüs aşı odaları hazır

19 aşısı uygulanması için önlemlerin alınmasına yönelik genelgesi doğrultusunda Düzce’de hastanelerde aşı uygulama odaları hazırlandı.

Korona …

Hediye sipariş alışveriş ankara
14.01.2021
A+
A-


19 aşısı uygulanması için önlemlerin alınmasına yönelik genelgesi doğrultusunda Düzce’de hastanelerde aşı uygulama odaları hazırlandı.

Korona virüs aşılarının Türkiye’ye gelmesi ve vilayetlere dağıtımının başlamasıyla aşı uygulama merkezleri olan hastanelerde hazırlıklar tamamlandı. 1’i merkez 7 ilçesi bulunan Düzce’de vilayet genelinde 70 aşı uygulama odası oluşturuldu. Kent merkezinde Atatürk Devlet Hastanesi’nde 12, Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde 10, Aile Sıhhatleri Merkezlerinde 36, Akçakoca Devlet Hastanesi’nde 5 ve öbür özel ile ilçe devlet hastanelerinde 1’er olmak üzere 70 aşı uygulama odası oluşturuldu.

Nallıhanhaber Whatsapp

Covid-19 aşıları Düzce’ye geldi

Birinci etapta aşılanacak olan sıhhat çalışanları için Covid-19 aşıları da Düzce’ye geldi ve Vilayet Sıhhat Müdürlüğünün depolarına alındı. Aşılarla Düzce’de birinci olarak kamu, üniversite, özel, eczacılar dahil olmak üzere tüm sıhhat çalışanlarına aşılama çalışması yapılacak. Hazırlanan aşı uygulama odalarına 1’er kişi alınarak aşı uygulanacak. Aşıya gelen şahıslar birbirine temas etmeyecek. Ortalama olarak her 10 dakikada 1 kişinin aşılanması planlanıyor. Aşı yapılanlar bir mühlet bekleme salonlarında bekleyecek. Rastgele bir yan tesir durumunda müdahale edilmesi emeliyle tüm önlemler de alındı.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Volkan Temi, aşı uygulama ünitesi oluşturduklarını belirterek, “Bir ünitemizi büsbütün aşı için ayırdık. 12 tane odamız bulunuyor. 20 hemşiremiz 2 hekimimiz aşı çalışmaları için çalışacak” dedi.

Hediye sipariş alışveriş ankara


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.