DOLAR

32,8888$% 0.19

EURO

35,3117% 0.46

STERLİN

41,7141£% 0.28

GRAM ALTIN

2.459,96%0,39

ÇEYREK ALTIN

4.030,00%-0,56

BİTCOİN

2019399฿%-4.45321

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

“Dünyadaki mazlum kardeşlerimizi hatırlamamız gerekiyor”

Tüm İslam alemini Kurban Bayramı heyecanı sararken İDDEF Etiyopya Temsilcisi Muhammed Abdüsselam, mağdur ve mazlum Müslümanların kurban vesilesiyle hatırlanacağını, kardeşliğin bu mevsimde pekişeceğini söyledi.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Türkiye’deki insani yardım kuruluşları kurban tertipleriyle dünyanın dört bir yanına ulaşma hazırlıklarını tamamlarken, Türkiye’den dünyaya uzanacak kardeşlik eli sofralarda memnunluk olacağı belirtildi.

40 ülke 264 bölgede kurban kesim ve dağıtım çalışmaları yapacak olan Beşere Bedel Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) de Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’daki 3,5 milyon gerçek gereksinim sahibine ulaşmayı hedefliyor. Bu vesileyle kardeşliğin pekişmesini amaçlayan İDDEF’in Afrika ülkelerindeki takımlarından kurban bayramıyla ilgili kıymetli iletiler gelirken, İDDEF Etiyopya Temsilcisi Muhammed Abdüsselam kardeşlerin birbirini hatırlaması gerektiğini vurguladı.

Kurban Bayramı’nın paylaşma ve ikram etme günleri olduğunu söyleyen Abdüsselam, “Faziletli ve mübarek günlere gerçek yaklaşıyoruz.

Zilhicce ayının birinci 10 günü ve Kurban Bayramı paylaşma ve ikram etme vaktidir. Bu günlerde Müslüman olarak gereksinim sahibi ve mazlum kardeşlerimizi hatırlamamız gerekiyor.

Hayırseverlerin emanet ettiği 700 büyükbaş ve bin küçükbaş hayvanın Etiyopya’da Kurban Bayramı’nda kesilmesi için hazırlıklar tamamlandı. Kurban programını hoş halde yerine getirebilmek ismine saha grubu olarak çalışmalarımıza başladık. Etiyopya’da başşehir Addis Ababa, Tora, Bohditi ve Elkeso kentlerinde kurban bölümü ve dağıtımı yapılacak.

Bu kentlerde Allah’ın müsaadesiyle 8 binin üzerinde aile kurban tertibinden istifade edecek” dedi.

İDDEF Somali Temsilcisi Mahmud Pir Ömer ise, kurban dağıtımı için gereksinimli bölgelerin seçildiğini belirterek, bağışçı ile gereksinim sahibi ortasında gönül köprüleri kurulacağını kaydetti.

Kurban seçim ve kesitlerinin İslami yol ve esaslara nazaran gerçekleştiğini tabir eden Pir Ömer, şunları söyledi: “Kurban Bayramı’nda kesmek üzere kurbanlık hayvan alımını tamamladık.

İslami yöntemlere uygun halde, yaşı tam olan ve noksanlığı bulunmayan uygun hayvanı bulmak için çalıştık. Zira bunun Allah katında büyük bir mesuliyet olduğunu biliyoruz. Veteriner tabip tavsiyelerine de dikkat ederek hayvanların hasta olmamasına kıymet gösteriyoruz.

İnşallah 2021 kurban tertibi kapsamında Somali’de İşa, Tevfik, Darusselam, Bırdal, Unuk ve Unay bölgelerinde kesim yapacağız. Bu bölgeleri seçmemizdeki büyük etken ise elbette ki buralarda muhtaçlığın daha fazla olmasıdır. Kesitten sonra kurban hisselerini gerçek gereksinim sahibi ailelere ulaştırarak gönülden gönüle dua köprüleri kuracağız.

Allah tüm hayırseverlerimizin infak ettiği kurbanları kabul etsin. Rabbim sizlere, evlatlarınıza ve mallarınıza rahmet versin ve hoş vatanınızı tüm kötülüklerden korusun”.

2021 Vacip Kurban Tertibini “Kardeşinle Kurbanını Paylaş” sloganıyla gerçekleştiren İDDEF, dünyanın şiddetli ömür şartlarına sahip Afrika kıtası başta olmak üzere, farklı bölgelerindeki milyonlarca şahsa hayırseverlerin emanetini teslim ediyor.

12 yıldır kurban alım, kesim ve dağıtım çalışmalarını aracı kurumla çalışmadan Türkiye’den giden grupları, ülkelerdeki hocaları ve görevlileriyle birinci elden gerçekleştiren İDDEF, kurban tertibinin hassasiyetine kıymet vererek yanlışsız kurban seçimi, küpeleme, sıhhat, paklık ve adaletli dağıtım çalışmalarını ön planda tuttuğu belirtildi.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İşlerin düzelmesine sevinemediler

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI