DOLAR

32,9078$% 0.02

EURO

35,9235% 0.03

STERLİN

42,7333£% 0.17

GRAM ALTIN

2.542,81%0,32

ÇEYREK ALTIN

4.172,00%0,33

BİTCOİN

2220246฿%-1.11412

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

DÜNDEN BU GÜNE NALLIHAN’DA SAĞLIK

Nallıhan’da Cumhuriyetten önce yataklı tedavi kurumu yoktu. İlçemizde Cumhuriyetten önce 1912-1919 yılları arasında ZARO adında bir ermeni Doktor çalışır. Cumhuriyetten sonra 1925 yılında Dr Mustafa bey ilçeye gelir, birkaç yıl görev yapar. Onun gidişinden 1945 yılına kadar Rumeli göçmeni bir Boşnak olan Cerrah Salih efendi Nallıhan’a sağlık hizmeti verir.
İlçemizde ilk eczane 1967 yılında açılır. İlçede eczane yokken Doktorlar hastalarına yazdıkları ilaçları kendi ecza dolaplarından çıkarıp satarlardı. Ecza dolabın da olmayan ilaçlar Ankara’dan getirilirdi.
1981 yılına kadar sağlık merkezi olarak hizmet veren Nallıhan Devlet hastanesi aynı yıl içinde ek bina ilavesi ile 40 yataklı devlet hastanesine dönüştürülmüştür.
1988 yılında Jandarma Komutanlığından alınan bina ilavesi ile 50 yatak kapasitesine ulaşmıştır.
11 Temmuz 2007 yılında Akdere Köyünde inşaatı tamamlanan yeni hastane binasına taşınılmış olup 52 yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir.
Nallıhan Devlet Hastanesi şu anda 52 yatak kapasitesi yanında 4 yatak kapasiteli yoğun bakım ünitesi, 3 ameliyathane, 1 Doğum salonu ile hizmet vermektedir. Hastanenin hemodiyaliz ünitesi yeni binasıyla birlikte 9 makine kapasitesi ile hizmete açılmış olup ortalama 20 hastaya hizmet vermektedir.
Nallıhan Devlet Hastanesi her geçen gün kendini geliştirerek hastalarımıza en güzel hizmeti sunma adına çalışmalarını büyük bir gayretle devam ettirmektedir.
Son bir yılda Tıbbi cihazlar ve uzman doktorlarla takviye edilen Hastane’mize atanan Başhekim Sayın Hasan BAŞKAYA yönetiminde hizmetler süratle devam etmektedir. Çevre düzenlemesine hız verilmiş olup, Çayırhan semt polikliniği 1 hekim, 3 hemşire, 1 teknisyen, 1 güvenlik personeliyle hizmet vermektedir. Uzman doktor eksikliğinin tamamlanarak heyet raporu verebilecek bir Hastane olma yolundaki çalışmaların başlatıldığını biliyorum.
Teknik konularına fazlaca girmek istemiyorum. Gözlemlediğim kadarıyla yeni kadro çok başarılı şekilde çalışıyor. Regaip Kandili akşamı yatan ve gözlemdeki tüm hastalarımıza benimde Başkanlığını yürüttüğüm Nallıhan Tabduk Yardımlaşma ve Dayanışma derneği olarak kandil simidi ikram ederek hastalarımıza geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Orada gördük ki gerçekten Hastane odaları çok temiz ve güzel, sanki özel hastane gibiydi. Bize refakat eden tüm Hastane görevlileri ve Güvenlik görevlisine alakalarından dolayı teşekkür ederim.
Nallıhan Devlet Hastanesine yazım için hazırlık esnasında gittiğimde Başhekim Hasan bey Çatıda çalışan işçileri denetliyordu. Nallıhan için hizmet ettiğini ve ciddi bir tempoda çalıştığına şahit oldum. Başta Nallıhan Devlet Hastanesini kısa sürede hizmetleri ile çıkışa geçiren Başhekim Hasan BAŞKAYA ‘ya
Nallıhan Halkı ile özdeşleşen görevini severek yapan ilçemiz halkının teveccühünü kazanan Doktorlarımız Mehmet Murat DOĞAN, Aytekin KARAMAN, Sedef ÖZBALIKÇI KARAMAN, ile tüm Doktorlarımıza ,güler yüzü ve ilgi alakasını esirgemeyen Hastane idari ve mali işler Müdürü Engin ÇİFTÇİ ye ve tüm Nallıhan Devlet Hastanesi çalışanlarına Nalıhan’ımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim. Selam ve sevgilerimle…
Nallıhan Sevdalısı bir Nallıhan’lı olarak Nallıhan’ı yazmaya ve tanıtmaya Nallıhan için hizmeti geçen herkesi yazmaya devam edeceğim. Hakaret etmeden, kırmadan, varsa eleştiri dozunu aşmadan sadece hizmet için BİR SEVDADIR NALLIHAN sloganı ile….
Email : tan1er1@hotmail.com Taner DEMİR
Tel:0 553 643 23 69

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İNSANLIK ÖLMEDİ

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0