Doktorluk yaparken kazandığı üniversiteyi birincilikle bitirdi

Bursa’da bir tabip, tarih merakı sebebiyle girdiği üniversiteyi kazanıp birincilikle mezun oldu. Bursa Kent Hastanesinde Bayan Hastalıkları …

Hediye sipariş alışveriş ankara
13.07.2021
A+
A-

Bursa’da bir tabip, tarih merakı sebebiyle girdiği üniversiteyi kazanıp birincilikle mezun oldu.
Bursa Kent Hastanesinde Bayan Hastalıkları (Nisaiye) ve Doğum Uzmanı olarak vazife yapan Hekim Lale Dörtışık (51), ilgi duyduğu tarihi daha âlâ öğrenmek için 2017 yılında üniversitesi imtihanlarına girip Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Kısmını kazandı.
Lale Dörtışık, tarih kısmını birincilikle, fakülteyi ise ikinci olarak bitirip mezun oldu. Dörtışık, diplomasını, Uludağ Üniversitesi Rektörü Ahmet Saim Kılavuz’un elinden aldı. Dörtışık, hem doktorluk yapıp, hem de üniversiteden derece ile mezun oldu.
Bursa’da 9 yıldır hekimlik yaptığını tabir eden Nisaiye Uzmanı Lale Dörtışık, “Oğlumla birlikte üniversite imtihanına girmek istedim.

Ülkenin değişen durumunu daha bilimsel gözetleyebilmek açısından bir üniversite daha okumaya karar verdim. Keşke daha evvel imtihana girip ikinci üniversiteyi okusaydım.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Okumak kadar hoş bir şey olduğunu düşünmüyorum. Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Kısmını 2017 yılında kazandım ve geçtiğimiz günlerde de mezuniyet merasimimiz oldu.

Kendi kısmımın birincisi oldum. Fen Edebiyat Fakültesinde ikincisi oldum. Bir arada okuduğum öğrencilere benim tarih kısmını okumam tuhaf geldi, hekimlik varken burada ne işiniz var diye sordular.

Size abla mı diyelim, yoksa hocam mı diyelim diye sordular” dedi.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.