Dalmış: “YKS kazanamayanlar üzülmesin hayalinizdeki bölüm yurtdışında okuma şansı başladı”

YKS imtihanında kazanamayan öğrencilere müjde, hayalindeki kısmı okumanın fırsatını Anadolu Yurtdışı Eğitim yetkilisi Abdulselam Dalmış açıkladı …

Hediye sipariş alışveriş ankara
04.08.2021
A+
A-

YKS imtihanında kazanamayan öğrencilere müjde, hayalindeki kısmı okumanın fırsatını Anadolu Yurtdışı Eğitim yetkilisi Abdulselam Dalmış açıkladı.
İki milyonu aşkın öğrencinin merakla beklediği YKS geçtiğimiz günlerde açıklandı.
Birçok genç üniversiteyi kazanmanın heyecanı içerisinde, fakat, kimi gençlerin de bekledikleri puanı alamadı. Bu noktada, Anadolu Yurtdışı Eğitim yetkilisi Abdulselam Dalmış, istediği kısmı kazanamayan öğrencilere davette bulunarak üzülmeden yurt dışı üniversiteleriyle eğitime devam edebileceklerini kaydetti. Dalmış, “YKS iki milyonu aşkın öğrencinin girdiği bir imtihan. Fakat, imtihana girenlerin en çok dörtte biri lisans yahut ön lisans programlarına yerleşebiliyor. Bu noktada, hayal ettiğiniz kısma girmek ismine yıllarınızı bu imtihan için harcamak zorunda değilsiniz. Yurtdışı Eğitimde Makedonya, Ukrayna, Bulgaristan, Bosna Hersek, Kosova, Gürcistan üniversiteleri sayesinde siz de tıp, diş hekimliği, mühendislik ve daha birçok kısmı okuma talihine erişebilirsiniz. Üstelik bu imkana sahip olurken Türkiye’deki üzere imtihana girmeniz yahut makul kuralları sağlamanız gerekmiyor. Yurtdışı üniversitelerine girmek mutlaka sıkıntı değil. Sadece lise diplomasına sahip olmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra, istenilen harç fiyatını de ödediğiniz takdirde kendinizi bir anda Yurtdışında üniversite okurken bulabilirsiniz. Yurtdışı üniversiteleri, kayıt sırasında sizden sırf birtakım evraklar talep ediyor. Lise diploması başta olmak üzere transkript, isimli sicil kaydı, ve bir grup evraklar gerekli dokümanlara gereksiniminiz var. Yurtdışı Üniversitelerine kayıt sırasında size yardımcı olması ismine Anadolu Yurtdışı Eğitim ile irtibata geçebilirsiniz. Yurtdışı üniversite olarak çok sayıda üniversite bulunuyor. Makedonya, Ukrayna, Bulgaristan, Kosova, Gürcistan, Bosna Hersek, ülkelerinde bulunan üniversiteler ortasından seçim yapabilirsiniz. Yabancı lisan bilmeyen öğrenciler birinci sene üniversitede hazırlık lisan eğitimi almalısınız. Ayrıyeten, istediğiniz her kısmı bulmanız da mümkün. Yurtdışı üniversitelerine karar veren bir öğrenci e-devlet üzerinden okumak istediği üniversitenin tanınıp tanınmadığını öğrenebilir. Yurtdışı Eğitim alan bir öğrenci okul kısım seçiminde gerçek karar vermesi gerekli. Kayıt yapacağınız danışmanlık firmasının muteber olması çok önemli” dedi.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.