DOLAR

32,6665$% -0.4

EURO

35,0344% -0.63

STERLİN

41,4585£% -0.56

GRAM ALTIN

2.430,29%-0,60

ÇEYREK ALTIN

3.895,00%-0,62

BİTCOİN

2148121฿%-0.83072

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Eskişehir’de 3 üniversitenin rektörleri ’Tercihim Eskişehir’ platformunu tanıttı

Eskişehir’de 3 üniversitenin işbirliğiyle kurulan ’Tercihim Eskişehir’ çevrimiçi platformunun 2’nci yılında bir ortaya gelen üniversitelerin rektörleri, platformu tanıtarak öğrencilere tavsiyelerde bulundu.
Eskişehir’de yer alan Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) ve Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) rektörleri, geçen yıl Yükseköğretim Kurumları İmtihanı (YKS) sonuçlarının açıklanmasının akabinde bir ortaya gelerek çevrimiçi bir platform kurmuştu.
Platformun kuruluşunun 2’nci yılında Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak ve ESTÜ Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Anadolu Üniversitesi Konukevi’nde bir ortaya geldi. “Tercihim Eskişehir” ismiyle kurulan platformda; tercih yapacak öğrencilere kentin tanıtılması ve eğitim programlarının yer aldığı internet sitesi anlatıldı. Programda “Bir Kent, Üç Üniversite ve Neden Eskişehir” isimli tanıtım sineması izlendi. Geçen yıl 128 bin 247 sefer erişim sağlanan platformda, 5 farklı başlıkta düzenlenen toplam 221 çevrim içi söyleşi yapılmıştı. Tanıtımı bugün yapılan platform, 3-4-5 Ağustos tarihlerinde erişime açık olacak.

“Öğrencilerimize vakit ve yer sınırlaması olmadan bilgiye ulaşma imkânı sağlıyor”
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal platformla ilgili birtakım bilgiler verdi.


Üniversiteli olacak gençler için tercih periyodunun güç bir süreç olduğuna ve kurdukları platformun süreci kolaylaştıracağına değinen Erdal, “Tercih devri sıkıntı bir periyot, öğrencilerimiz geleceklerine, mesleklerine ve bundan sonraki ömürlerine istikamet verecekler. Seçtikleri kısım bunları belirleyecek. Bu manada bizim bu platformdaki emelimiz da aday öğrencilerimize en fazla bilgiyi ve tecrübesi aktarmak. Günümüzdeki pandemi koşulları hudutları zorlatıyor. Vakit ve yerden azade platformları sağlamak bizim vazifemiz.

Bu bağlamda da ‘Tercihim Eskişehir’ platformu, öğrencilerimize vakit ve yer sınırlaması olmadan rahatlıkla bilgiye ulaşabilecekleri bir ortamı sağlıyor. ‘Neden Eskişehir?’ sorusunu cevaplıyoruz. Eskişehir’in öğrenci kenti olduğu, ömrün, konaklamanın ve ulaşımın kolay olduğu, bunun üzerine her türlü eğitim imkanının sunulabileceği bir platformu veriyor. Buradaki hedefimiz da bu. ‘Eskişehir’de gayenize ve mesleğinize uygun her türlü mesleği seçebileceğiniz bir eğitim hayatını vadediyoruz’ sloganıyla yola çıktık. Bu bağlamda da Eskişehir’in başka kentlerden çok daha üstünlüğü var.

Nitelikli eğitim ve araştırmalar yaparak birbirinin tamamlayan 3 devlet üniversitesinin varlığını Eskişehir için büyük bir nimet olarak görüyoruz. Tercihim Eskişehir platformu öğrencilere azamî bilgiyi, yanlışsız kanaldan vermek üzere planlandı. Öğrencilerimiz bu platformda bilgi paylaşacaklar, konuklarımız tecrübelerini paylaşacaklar, öğrenci söyleşileri olacak. Bu platform da Eskişehir’in öğrencilere sunduğu bir platform olarak karşımıza çıkıyor.

Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz platformun bütün gençlerimize, geleceklerini yönlendirmede güzel, uğurlu ve faydalı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

“Eskişehir’de okumak bir ayrıcalıktır”
Programdaki konuşmasında Eskişehir’de öğrenci olmanın kazanımlarından bahseden ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, “Eskişehir’in sahip olduğu kültürel, sportif ve sanatsal alandaki imkânlar, tüm üniversite öğrencilerine unutulmaz bir eğitim-öğretim ve üniversite hayatı vadetmektedir.


Üniversitelerimizin sahip olduğu memleketler arası öğrenciler ve programlar sayesinde öğrencilerimizin ufukları daha da geniş hale gelmektedir. Öğrencilerimizin kendini geliştirme imkânı ve özgüveni de artmaktadır.

Eskişehir’de okumak bir ayrıcalıktır diyoruz. 3 üniversite olarak sunduğumuz eğitim ve öğretimdeki kalite, bilimsel çalışmalardaki niteliklerin artışı ve Eskişehir’in öğrencilerimize sunduğu imkânlar burada okumanın ayrıcalık olduğunu hissettirecektir. Bu nedenlerden dolayı; ön lisans, lisans ve yüksek lisans alanında aday olan tüm üniversite öğrencilerini Eskişehir’de okumaya davet ediyoruz” dedi.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Üniversite tercihlerini “kariyer kaygısı” belirliyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI