Çankaya’dan bayram temizliği

Çankaya Belediyesi paklık grupları, 4 gün süren Kurban Bayramının akabinde Mühye’de kurduğu satış ve kesim alanında hijyen sağlamak için köşe …

Hediye sipariş alışveriş ankara
24.07.2021
A+
A-

Çankaya Belediyesi paklık grupları, 4 gün süren Kurban Bayramının akabinde Mühye’de kurduğu satış ve kesim alanında hijyen sağlamak için köşe bucak paklık yaptı. Belediye takımları, ilaçlı sularla ilçedeki konteynerleri de kurban artıklarından temizledi.
Çankaya Belediyesi, 4 gün süren Kurban Bayramı’nın akabinde, Mühye’deki Kurban Satış ve Kesim Alanının yanı sıra ilçenin genelinde kapsamlı paklık yaptı.
Çankaya Belediyesi’nin Yeşilkent Mahallesi’nde (Mühye) her yıl kurduğu Kurban Satış ve Kesim Alanına bu yıl 2 bin 400 küçükbaş, bin 875 büyükbaş hayvan girişi oldu. Çankayalıların birinci günden itibaren ibadetleri için geldiği alanda, paklık grupları ile birlikte toplam 172 işçi ağır mesai yaptı. Alanda sık sık yapılan paklık çalışmalarının yanı sıra sinekler için de ilaçlama yapıldı. Kesim sonrası kalan kurban artıkları, paklık takımları tarafından kamyonlarla alandan uzaklaştırıldı. Son gün ise alanda konteyner ve alan yıkama çalışması yapıldı. Belediye takımları, ilçe genelinde vatandaşlardan gelen talep ve şikayetlere de anında müdahale etti. Takımlar, cadde ve sokaklarda bulunan konteynerlerde de yıkama çalışması yaptı. Bilhassa hava şartları nedeniyle kent genelindeki bütün noktalardan çöp ve atıklar tertipli bir halde alınarak makûs koku yayılmasının ve imaj kirliliğinin oluşmasının önüne geçildi.
Kesim sonrası anında hijyen
Vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmeleri için tüm ünitelerin bayram boyunca misyon başında olduğunu belirten Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen, “Kurban Bayramından evvel tüm hazırlıklarımızı yapmıştık.

Bayram boyunca da vatandaşlarımızın berbat kokulardan rahatsız olmamaları için Paklık İşleri Müdürlüğümüz vazife başındaydı. Kurban kesim yerleri bölümlerden sonra yıkanarak hijyenik hale getirildi. Bilhassa içinde bulunduğumuz pandemi devrinde paklık çok daha büyük değer taşıyor.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Vatandaşlarımızın sıhhati ve huzuru bizim için her şeyden evvel geliyor. O nedenle bayram boyunca gece gündüz gruplarımız vazife başında oldu” diye konuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.