Çankaya’da dayanışma sahnesi büyüyor

Çankaya Belediyesinde sanatkarları desteklemek gayesiyle düzenlenen konserler, geçtiğimiz hafta sonu Çayyolu’na taşındı. 3-4 Temmuz’da Muharrem …

Hediye sipariş alışveriş ankara
05.07.2021
A+
A-

Çankaya Belediyesinde sanatkarları desteklemek gayesiyle düzenlenen konserler, geçtiğimiz hafta sonu Çayyolu’na taşındı. 3-4 Temmuz’da Muharrem Dalkılıç Parkı, 5 konsere mesken sahipliği yaptı. Müzisyenlerle ekonomik dayanışma için yapılan park konserleri yaz boyunca devam edecek.
Çankaya Belediyesi, Çankaya’yı dev bir sahneye dönüştürerek birinci etapta 138 müzisyene takviye verdi.
Belediye, 7 Haziran’da Kuğulu Park ve Bahçelievler’deki Eser Park’ta başlayan konser dizisini, bu hafta sonu Çayyolu’na taşıdı. 3-4 Temmuz’da Muharrem Dalkılıç Parkı 5 konsere konut sahipliği yaptı. Bölge halkının ağır ilgi gösterdiği aktiflikle, The Alice Project, Elif Yalçın Ülger, Midnight Studio, Ertuğrul Akın Derin ve Kibele üzere sanatçı ve kümeler sahne alırken, Çankayalılar açık havada müzik keyfi ile yine buluştu. Sanatkarlara verdiği dayanağının yanı sıra bayanlara maddi takviye maksadıyla stantlar kurarak satış yapmalarını sağlayan Çankaya Belediyesi, ’Kadın El Emeği Şenliği’ni Ağustos ve Eylül aylarında Ahmed Arif ve Ahlatlıbel Atatürk parklarına taşıyacak. Şenlik ve konserlerle birlikte Çankaya Belediyesi toplamda 500 bayan ve 400 sanatkara dayanak olacak.

“Dayanışma ile atlatacağız”
Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen, pandemi şartlarında sanatkarlara dayanağı aralıksız sürdüreceklerini belirterek, “Pandemi süreci yaşamsal, ekonomik ve toplumsal yoksunluklara neden olduğu üzere insanlarımızı karamsarlığa da sürükleyebiliyor.


Bu karamsarlığı aşabilmenin yolu dayanışmadan ve birlikte olmaktan geçer.

Sanatın aydınlık yolu ile yeni bir dayanışma kültürü için adım attık. Şu an için 138 müzisyen Çankayamızın çeşitli parklarında ve açık hava yerlerinde halkımızı sanatla buluştu. Yaz uzunluğu açık hava etkinliklerimizle Ankaralı 400 müzisyene dayanak olacağız.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Bu güç günleri dayanışma içinde atlatacağız” diye konuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.