Çankaya Belediyesi, vergi borçlarına ilişkin yapılandırmada son tarihin 31 Ağustos olduğunu duyurdu

Çankaya Belediyesi, belediyelere ödenmesi gereken birikmiş vergi borçlarının yapılandırılmasında son günün 31 Ağustos 2021 olduğunu duyurdu …

Hediye sipariş alışveriş ankara
05.07.2021
A+
A-

Çankaya Belediyesi, belediyelere ödenmesi gereken birikmiş vergi borçlarının yapılandırılmasında son günün 31 Ağustos 2021 olduğunu duyurdu. Yapılandırmalar, Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir Yönetimi Başkanlığının Resmi Gazete’de yayımlanan ’Bazı Alacakların Tekrar Yapılandırılmasına Ait 7326 Sayılı Kanun’ kapsamında yapılacak.
Çankaya Belediyesine borçlu vatandaşlar, yapılandırma süreçlerini, Kızılay’daki Çankaya Belediye Başkanlığı binası ile Çayyolu Ek Hizmet binasında yapabiliyor.
Mükellef vatandaşlar, 30 Nisan 2021 ve öncesi emlak vergisi, etraf paklık vergisi, ilan reklam vergisi, işgal harcı, cümbüş vergisi, asfalt iştirak hissesi, ecrimisil ve dava konusu olan borçlarını yapılandırabilecek. Kanun kapsamına giren borçlarını yapılandırarak ödemek isteyen borçlular, 31 Ağustos 2021’e kadar yazılı olarak müracaatta bulunabilecek.
Yapılandırılan borçların birinci taksit ödeme mühleti içinde büsbütün ya da ikişer aylık devirler halinde azami 18 eşit taksitte ödenmesi imkanı bulunuyor.
Birinci taksit ödeme mühleti 30 Eylül 2021 tarihi mesai saati bitiminde sona erecek.

Azami taksit müddeti 18 eşit taksit olarak belirlenmiş olmakla birlikte 6, 9 ve 12 eşit taksitte ödeme seçenekleri de bulunuyor. Taksitli ödeme seçeneğinin tercih edilmesi halinde katsayı uygulanacak.

Hediye sipariş alışveriş ankara


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.