Çankaya’da Aşıkpaşa pazar yeri kent meydanına dönüşüyor

Çankaya Belediyesi, Aşıkpaşa pazar yerinin üzerinin kapanması ve yenilenmesi çalışmalarına başlayarak, 3 bin 800 metrekarelik pazar yerini kent …

Hediye sipariş alışveriş ankara
25.11.2021
A+
A-

Çankaya Belediyesi, Aşıkpaşa pazar yerinin üzerinin kapanması ve yenilenmesi çalışmalarına başlayarak, 3 bin 800 metrekarelik pazar yerini kent meydanına dönüştürüyor.
2021’de 4 pazar yerinin üstünün kapatılacağını açıklayan Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen, Mürsel Uluç ve Keklikpınarı pazar yerlerinin akabinde Aşıkpaşa pazar yerinin de üzerinin kapatılması için düzenlenen temel atma merasimine katıldı.
Merasimde konuşan Taşdelen, “Aşıkpaşa pazar yerine bölgenin acil gereksinimi olduğunu biliyorduk. Bu yüzden süratlice tamamlayıp hizmete açtık. O periyotta halkımıza küçük bir referandum yaparak sorduk. Halkımız üstünün kapanmasını istedi. Biz de artık halkımıza verdiğimiz kelamı tutmanın memnunluğunu yaşıyoruz. Pazar yerleri haftanın bir günü zerzevat meyve satışı yapılan yerler olarak fonksiyon görüyordu.

Biz pazar yerlerini haftanın her günü vatandaşların yararlanabileceği, toplumsal faaliyetlerini sürdürebileceği kent meydanları haline dönüştürdük. Birincisini 100. Yıl pazar yerinde başlattığımız kent meydanı pazar yeri konseptini tüm pazarlarımızda uyguluyoruz.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Aşıkpaşa pazar yerimiz tamamlandığında bu bölge spor ve kültür sanat aktiflerinin rahatça yapılabileceği yedi gün yaşayan kent meydanı haline gelecek” dedi.
2021 yatırım programını her hafta açılış ve temel atmayla aralıksız sürdürdüklerini kaydeden Lider Taşdelen, şunları kaydetti:
“Çankaya’nın tüm tarihinde gerçekleşen yatırımların üzerinde yatırım gerçekleştirdik.

Bizim işimiz gücümüz çalışmak. Yağmur, kar demeden çalışıyoruz. Her vakit söylüyorum. Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilçesiyiz.

Onun mirasını gelecek kuşaklara aktarmak için, onun ismine çalışarak layık olacağız. Biz rant için değil halk için çalışıyoruz.

Çankaya Belediyesi halkındır ve Çankaya’nın en pahalı topraklarını, park, kültür merkezi, kreş, pazar yeri üzere yatırımlarla tekrar halka veriyoruz.”
Çankaya Belediyesi’nin en kıymetli özelliğinin insan odaklı, halk odaklı çalışma ve projeleri olduğunu vurgulayan Lider Taşdelen, “Hayatın her alanında olan bir belediye inşa ettik.
Kreşlerimiz, pazar yerlerimiz, kültür merkezlerimiz, Çankaya Konutlarımız, manisiz ömür merkezimiz, ödüllü parklarımız, özel bölümden daha önde havuzlar ve spor merkezlerimizle hayatın her alanında var olan bir belediye oluşturduk.

Beşere dokunan, Çankayalının ömür kalitesini arttıran, ’İyi ki Çankayalıyım’ dedikleri bir belediyeye dönüştük” diye konuştu.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir.  Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.