Çankaya Kent Konseyi genel kurulu yapıldı

Çankaya Kent Kurulunun 7’nci Olağan Seçimli Genel Heyeti Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesinde gerçekleşti. Çankaya’da iştirakçi …

Hediye sipariş alışveriş ankara
26.06.2021
A+
A-

Çankaya Kent Kurulunun 7’nci Olağan Seçimli Genel Heyeti Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesinde gerçekleşti.
Çankaya’da iştirakçi belediyeciliği hayata geçirmek için kurulan Çankaya Kent Kurulunun 7. Olağan Genel Konseyi yapıldı.
Türkiye Kent Kurulları Platformu Periyot Sözcüsü İsmail Kumru, Ankara Kent Kurulu Lideri Halil İbrahim Yılmaz, Ankara Kent Kurulu Lider Yardımcısı Prof. Dr. Savaş Zafer Şahin, muhtarlar, sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcilerinin katıldığı Genel Kurul’da mevcut Lider Mustafa Coşar tekrar seçildi.
Çankaya Kent Kurulu Lideri Mustafa Coşar, bayan, engelli, gençlik ve semt meclislerinde ortak bir lisan geliştirme gayretinde olduklarını belirttiği konuşmasında “31 Mart lokal seçimlerinde yaşanan değişim, dönüşüm için umut verici oldu.
Gönüllülerce paylaşılan özgün tecrübelerle iklim, güç, göç, besin üzere sıkıntılar üzerine çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İştirakçi demokrasiyi güçlendiren semt meclislerinin sayısını arttırarak insanlarımıza ulaşmaya devam edeceğiz” dedi.
Bayanların çoğunlukta olması sevindirici
Pandemi şartları gözetilerek gerçekleşen Çankaya Kent Kurulu Genel Konseyine Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen de katılarak konuşma yaptı.

Gerçekleştirdiği hizmetlerle iştirakçi demokrasinin hoş örneklerini sergilediklerini kaydeden Lider Alper Taşdelen, “Mustafa Lidere ve idare konseyine yaptıkları vazife nedeniyle nitekim teşekkür ediyorum. Önyargıyla hareket etmeden büsbütün iştirakçi bir noktada hareket ettiler. Bizler de kent kurulunun daha ileri noktaya taşınması için elimizden gelen takviyesi vermeye devam edeceğiz. Genel Konseye baktığımda bayanların çoğunlukta olduğunu görmekten memnunluk duydum. Bu gurur verici bir durum, biz de idare alanında bayanlara öncelik vermeye çalışıyoruz. Bizim 123 muhtarımızın 47’si bayan, 5 lider yardımcımızdan 3’ü bayan. Bunlar bayanların topluma iştirakleri konusunda sevindirici gelişmeler. İştirakçi ve çoğulcu demokrasiyi daima bir arada sağlayacağız.

Kent Kurulu burada çok değerli bir hal alıyor. CHP’li belediyelerin kent kurulu örneklerine baktığınızda iştirakçi yapıyı görmek mümkün. Çankaya’nın Cumhuriyetin kurulduğu ilçe, egemenliğin kayıtsız koşulsuz millete verildiği ilçe olmasının şuuruyla geçtiğimiz devirde kalp kırmayarak rekorlar kırdık ve her kısma kulağımızı açtık.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Oy versin vermesin inancı ne olursa olsun 1 milyona yakın Çankayalıya yüreğimizi açtık. Tek bir gayemiz var o da bize rekor oy veren Çankayalıya layık olmak” diye konuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.