Çanakkale savaşları mobil müzesi Bayrampaşa’da

Ulusal çabanın ruhunu barındıran, Çanakkale Savaşları’nda yaşananları fotoğraf ve görsellerle bugüne aktaran Çanakkale Savaşları Taşınabilir …

Hediye sipariş alışveriş ankara
16.09.2021
A+
A-

Ulusal çabanın ruhunu barındıran, Çanakkale Savaşları’nda yaşananları fotoğraf ve görsellerle bugüne aktaran Çanakkale Savaşları Taşınabilir Müzesi Bayrampaşa’daki vatandaşlara kapılarını açtı.
Çanakkale Savaşları Taşınabilir Müzesi, 81 vilayette 7’den 77’ye herkese kapılarını açtı.
Taşınabilir müzenin içinde, içerisinde Çanakkale Savaşı ile ilgili fotoğraflar, çeşitli görsel gereçler bulunuyor. Taşınabilir Müze Çanakkale ruhunu, tıpkı o gündeymiş üzere yaşayabilmelerini sağlamak maksadıyla projelendirildi. Ambiyans ve dizaynlar ile “Al Sancağın Dalgalandığı Her Yerdir Çanakkale” idealiyle Çanakkale ruhu, Türkiye’nin dört bir yanına taşınıyor. Bayrampaşa Belediyesi tarafınca Atatürk Parkı’nda duran müze aracına gelen Bayrampaşa İlçe Kaymakamı Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Lideri Atilla Aydıner ve AK Parti İlçe Lideri Ersin Saçlı aracı gezdi.

“Unutmamak zorundayız, bizimde unutmamamız gerekiyor”
Çocukların, gençlerin, tüm halkın Çanakkale Savaşı’nda verilen çabayı unutmamaları gerektiğini söyleyen Bayrampaşa Belediye Lideri Atilla Aydıner, “Bu müzede, bizim ulu ecdadımızın 253 bin şehit verdiğimiz bu savaşta askerlerimizin, kumandanlarımızın gelişmiş teknolojiye karşı, tüfeklere karşı, 1 dakikada 650 mermi atan İngilizler’in savaş silahlarına karşı bizlerin silahlarıyla çaba ederek bu savaşı kazandığımız bir kahramanlık hikayesiyle karşı karşıyayız.


Bunu buraya getirmemizdeki amaç şuydu: Hem evlatlarımıza hem de halkımıza buradaki tarihimizi tekrar göstermek ve o günlere tekrar onları götürmek.

Hediye sipariş alışveriş ankara

O hatırları kesinlikle canlandırmamız lazım. Unutturmamak zorundayız. Bizim de unutmamamız gerekiyordu.

Canlanmış olan bir ekip fotoğraf ve sinemalarla de o günlere döndük” açıklamasında bulundu.

“Çanakkale’ye gitmeden burada destansı çabayı görecekler”
Tırın içine girildiğinde Çanakkale’ye gitmiş kadar olunduğunu belirten Bayrampaşa İlçe Kaymakamı Soner Şenel, “Tırın içerisinde bir defa daha Gelibolu Yarımadası’na gitmiş kadar olduk.


Bizim isteğimiz her Türk gencinin Çanakkale’ye gidip kahramanlığı, cesaretliliği görmesi. Kültür Başkanlığının takviyesiyle Çanakkale Alan Başkanlığının hazırlamış olduğu bu tırla biz öğrencilerimizi bugün burada buluşturmuş oluyoruz ve öğrencilerimiz Çanakkale’ye gitmeden burada hızlandırılmış bir halde orada yapılan destansı çabayı görecekler” dedi.

Çanakkale Savaşları Taşınabilir Müzesi, 14-16 Eylül tarihleri ortasında saat 16.00-00.00 saatleri ortasında gezilebilecek.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.