İDDEF’ten öğrencilere eğitim seti desteği

İDDEF, eğitim çalışmaları kapsamında ’’Öğrenciye umut, ilme kalem ol’’ sloganıyla başlattığı proje kapsamında Afrika kıtası başta olmak üzere …

Hediye sipariş alışveriş ankara
15.09.2021
A+
A-

İDDEF, eğitim çalışmaları kapsamında ’’Öğrenciye umut, ilme kalem ol’’ sloganıyla başlattığı proje kapsamında Afrika kıtası başta olmak üzere Filistin ve Yemen’deki öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu.

Beşere Bedel Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), yeni eğitim devrinin başladığı Afrika’daki medreselerinde İslami ilimler ve Hafızlık okuyan fakir öğrenciler ile Gazze’deki akınlarda ziyan gören okullarda eğitim almaya çalışan öğrencilere içerisinde çanta, defter, kalem, silgi ve kalemtıraş üzere materyallerin bulunduğu kırtasiye setini armağan ediyor.

Federasyon, bu kapsamda Afrika’daki Gine, Burkina Faso, Senegal, Kenya, Tanzanya ve Etiyopya üzere ülkelerde 5 bin, Filistin’in Gazze Şeridi’nde bin ve Yemen’de ise 800 öğrenciye eğitim yardımlarında bulunarak hem kıyafet hem de eğitim seti dağıttı.

İDDEF’ten yapılan açıklamada, “Dünyada 262 milyon çocuk okula gitme imkanı bulamazken, 617 milyon çocuk ise okuma yazma öğrenemeden hayata başlıyor.

Federasyon olarak dünyanın dört bir yanında açtığımız medreselerde hayırseverlerimizin dayanağıyla muhtaçlık sahibi öğrencilerimizi fiyatsız eğitime kavuşturuyoruz. Bu kapsamda yeni eğitim periyodunun başladığı medreselerimizde bir yandan birinci takip ve teftiş ziyaretimizi sürdürürken öbür yandan ‘öğrenciye umut, ilme kalem ol’ sloganıyla başlattığımız projemizle eğitim dayanak seti ikram ediyoruz.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Birinci etapta Afrika kıtasında 5 bin, Gazze’de bin ve Yemen’de ise 800 öğrencimize kırtasiye yardımında bulunurken, büyük fedakarlıklarla eğitimlerini sürdüren öğrenci kardeşlerimizin yıl boyunca yanında oluyoruz. Hayırseverlerimiz, eğitim heyecanını yoksullukla gayret eden kardeşlerimize yaşatmak için başlatmış olduğumuz projemize dayanak verebilir, Afrika’nın yarınlarına umut olabilir” denildi.

İsrail hücumlarında Gazze’deki okullarda büyük bir yıkım yaşandığı belirtilen açıklamada, “Dünya yeni bir eğitim devrine girerken abluka altındaki Gazze, birçok yıkılan ve ziyan gören 46 devlet okulundan yoksun olarak yeni öğretim dönemine başladı.

Filistin’in işgal altındaki topraklarında ve Gazze’de bulunan binlerce öğrenci yeni eğitim periyodunu buruk karşılıyor.

İsrail’in düzenlediği son ataklarda Gazze’de ağır yıkımlar yaşanırken, Filistin Eğitim ve öğretim Bakanlığı işgalci İsrail’in 11 gün süren taarruzlarında Gazze Şeridi’nde 53 okulun ziyan gördüğünü duyurdu. Halihazırdaki abluka altında, dünyanın en büyük açık hava hapishanesine dönüşen Gazze’de öğrenciler yıkılan ve tahrip edilen okullarıyla birlikte eğitim araç gereçlerine ulaşmakta da zahmet çekiyor.

Birinci etapta kıyafet ve kırtasiye seti yardımı yaptığımız Gazze’deki eğitim yaralarının sarılmasına dayanak olmaya devam edeceğiz” sözlerine yer verildi.

Açıklamada, hayırseverlerin, öğrencilerin kıyafet, çanta, kalem, silgi, kalemtıraş ve defter üzere gereksinimlerinin karşılandığı projeye, iddef.org internet sitesi üzerinden, ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla ya da federasyonun 0212 6210065 numaralı telefon numarasından ayrıntılı bilgi alarak dayanakta bulunabileceği kaydedildi.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.