DOLAR

32,3045$% 0.25

EURO

34,8708% -0.87

STERLİN

41,3180£% -0.16

GRAM ALTIN

2.386,07%-3,04

ÇEYREK ALTIN

3.910,00%-1,61

BİTCOİN

2247211฿%0.37378

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Bingöl mavi kategoriye göz kırptı, 3 günde 20 binden fazla kişi aşılandı

Aşılama oranının son günlerde sürat kazandığı Bingöl’de, sıhhat takımları köy köy, konut mesken gezerek aşılama çalışmalarını hızlandırdı. Kent genelinde 3 gün içinde 20 binin üzerinde kişi aşılanırken, oran ise yüzde 53’e aştı.
Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın, ’’Hakkari, aşılanma oranıyla korona virüse karşı güçlü 13 vilayet ortasında.
Oranın düşük olduğu Iğdır, Ağrı, Muş, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt, Hakkâri’nin aşı kararını, aşılanma suratını örnek almalı” açıklamasının akabinde Bingöl’de aşılama çalışmaları sürat kazandı. Valilik koordinesinde Vilayet Sıhhat Müdürlüğündeki 140 bireyden oluşan 60 takım, köy köy konut ev gezerek aşılama çalışmalarına sürat verdi. Kent merkezindeki sıhhat kuruluşları ve taşınabilir aşı uygulama noktalarının yanı sıra ilçe ve köylerde gezen gruplar, 3 günde yaklaşık 20 bin kişinin üzerinde vatandaşı aşıladı ve oranı yüzde 53’lere getirdi.

Bingöl’ün en büyük köyünde aşılama çalışması
Bu kapsamda Bingöl’ün en büyük köyü olan yaklaşık 2 bin 500 nüfuslu Çavuşlar köyünde aşılama yapan gruplar, hem ambulans ile hem de cami hoparlöründe anons yaparak aşı davetinde bulundu.


Aşıya talebin fazla olduğu köyde, Vilayet Sıhhat Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Emin Gündoğdu da çalışmalara katılarak vatandaşları hem ikna etti hem de aşı yaptı.

Maksatlarının bir ay içinde mavi kategoriye geçmek olduğunun altını çizen Uzm. Dr. Gündoğdu, son günlerde aşılanma oranının arttığını söyledi.
Uzm. Dr. Gündoğdu, ’’İlimizde bilhassa son günlerde ağır bir halde aşılama çalışması devam etmekte.

Düşük vilayetler ortasında olan vilayetimizin son günlerde vatandaşımızın ağır aşı ilgisi ve takımlarımızın de önemli çalışmalarıyla bu oran yükselmekte. Amacımız, önümüzdeki bir ay içerisinde mavi kategoriye geçmek.

Bu noktada Bingöl genelinde 325 köy, 749 mezrayı bir kez gezmiştik. İkinci kez olarak da daha evvel aşılarını yaptırmış bireylerin ikinci doz aşılarını, hiç yaptırmayan vatandaşların da birinci doz aşılarını yaptırmak için şu anda yaklaşık 140 çalışanımızla her gün alanda bütün köyleri, konutları tek tek dolaşmaktayız” dedi.

3 günde 20 binin üzerinde kişi aşılandı
Bilhassa son 3 günde ağır bir çalışmayla 20 binin üzerinde kişinin aşılandığını vurgulayan Uzm. Dr. Gündoğdu, “Son 3 gün içerisinde de baktığımız vakit ilimiz genelinde 20 binden fazla insanımızın aşı yaptığını görüyoruz.


Bilhassa aşı ile ilgili farkındalığın arttırılması ve vatandaşlarımızın da sağduyulu bir formda aşıya yönelmeleriyle vilayetimizde düşük olan oranların süratli bir biçimde arttığını görüyoruz” diye konuştu.

Köydeki çalışmaya eşini getirdiğini tabir eden Saim Kelbat, ’’Korona virüs tüm dünyada yayıldığı üzere bizim ülkemizde de yayılmış.
Aşı olmamız lazım. Ben birinci doz aşımı oldum, ikinci aşıya günüm var.

Herkesi aşı olmaya çağırıyorum. Eşimi de az evvel getirdim, aşısını yaptırdık. Bütün halkımızı aşı olmaya davet ediyoruz.

Sıhhat ünitelerimize, Sıhhat Bakanımıza ve Cumhurbaşkanımıza hürmetler. Hoş bir çalışma yaptılar’’ halinde konuştu.

Bingöl’ün en büyük köyünde aşılama çalışması yapıldığını belirten ve aşı davetinde bulunan Cihat Kebude ise ’’Bingöl’ün en büyük köyünde aşı seferberliği başlatıldı.
Herkesin aşı olmasını tavsiye ediyorum. Tekraren mescitte anons yapılarak insanların aşı yapması için davet edildi.

Lütfen herkes aşı olsun. Ben de birinci doz aşımı oldum, olayların düşmesi için herkesin aşı olması gerekiyor” sözlerini kullandır.


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Sağlık Bakanı Koca: “İlk doz aşısını henüz yaptırmayanların sayısı 19 milyon 70 bin 186’a indi”

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI