DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

STERLİN

41,6058£% 0.85

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

ÇEYREK ALTIN

3.943,00%1,82

BİTCOİN

2166690฿%-1.02665

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Bartın Üniversitesi “Sağlıklı ve Güvenli Kampüs Belgesi” alan ilk devlet üniversitesi oldu

Bartın Üniversitesi, Türk Standardları Enstitüsü (TSE) uzmanları tarafından yapılan incelemelerin akabinde “Küresel Salgın Bağlamında İnançlı Yerleşke Belgesi” alan birinci devlet üniversitesi oldu.
Bartın Üniversitesi, Koronavirüs (Kovid-19) tehdidi birinci ortaya çıktığı andan itibaren süratle hareket ederek gerekli tedbirleri aldı ve almaya devam ediyor.
Sıhhat Bakanlığı, Yükseköğretim Konseyi (YÖK) ve vilayetteki kamu kurum ve kuruluşlarla koordineli çalışmalar yürütülen Bartın Üniversitesi’nde iç ve dış paydaşların sıhhatini teminat altına almak emeliyle tüm çalışmalar titizlikle yürütülüyor. Bu noktada “Küresel Salgın Bağlamında İnançlı Yerleşke Belgesi” için müracaat yapıldı. Müracaatın akabinde Türk Standardları Enstitüsü’nden (TSE) gelen uzman grup tarafından Bartın Üniversitesi yerleşkelerinde incelemeler yapıldı.
“Sağlıklı ve İnançlı Yerleşke Belgesi” alan birinci devlet üniversitesi
Bartın Üniversitesi’nde Yükseköğretim Konseyi (YÖK) ile TSE ortasında imzalanan iş birliği protokolü ile hazırlanan “Küresel Salgın Bağlamında Yükseköğretim Kurumlarında Sağlıklı ve Pak Ortamların Geliştirilmesi Kılavuzu” kapsamında değerli çalışmalar gerçekleştirildi.

Bartın Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Said Ceyhan başkanlığındaki gruplar, yaptıkları çalışmalarla kılavuzdaki tüm yükümlülüklerin tam manasıyla sağlanmasında değerli rol oynadı. Yapılan incelemelerin akabinde Bartın Üniversitesi “Sağlıklı ve İnançlı Yerleşke Belgesi” alan birinci devlet üniversitesi oldu.

“Yeni olağanda kıymetli aralıklar kat ettik”
Salgın sürecinde her alanda kıymetli çalışmalar yaptıklarını tabir eden Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “Pandeminin birinci ortaya çıktığı andan itibaren akademik ve idari insan kaynağımız ile birlikte virüs tehlikesinden korunma konusunda kurduğumuz takımlar aracılığıyla önemli tedbirler aldık.

Bir yandan bilimsel faaliyetler ve eğitim-öğretim süreçlerinin faal ve dinamik olarak yürütülmesi için çalışırken öteki yandan hijyen konusunda sistematik ve sürdürülebilir bir süreç yürüttük.

Bu doğrultuda ‘Sağlıklı ve İnançlı Yerleşke Belgesi’ almaya hak kazandık. ‘Ortak sıhhatimiz ve ortak geleceğimiz’ anlayışıyla gösterdiğimiz uğraşlar sonucunda bu belgeyi alan birinci devlet üniversitesi olduk” dedi.

“Uzun soluklu çalışmalarla yarınlara hazırlanıyoruz”
Rektör Uzun, faal ve sürdürülebilir bir teknikle devam edilen çalışmaların değerine de vurgu yaparak “Küresel bir salgın olan Kovid-19 ile çabada Bartın Üniversitesi ailesinin tüm bileşenlerinin sıhhat güvenliğini arttırmak gayesiyle başlattığımız çalışmalara orta vermeden devam ediyoruz.

Bu kapsamda TS 13811 Hijyen ve Sanitasyon İdare Sistemi dokümanının akabinde yaptığımız çalışmalar ve alınan tedbirlerin yeni bir evrak ile tescil edilmesinden memnunluk duyuyoruz.

Bu fikirlerle her vakit olduğu üzere salgın periyodunda de yükseköğretim kurumlarımıza öncülük ederek aktif adımlar atmamıza takviye olan Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank ile YÖK Liderimiz Prof. Dr. Sayın M. A. Yekta Saraç hocamıza ve YÖK üyelerimize şükranlarımı sunuyorum. Göstermiş oldukları hassasiyet ile süreci aktif bir stratejiyle yönetmemize teşvik eden TSE Lideri Prof. Dr. Sayın Adem Şahin ve TSE takımına teşekkürlerimi sunuyorum.

Ayrıyeten Kovid-19 salgınıyla uğraşta faal çalışmaları hasebiyle Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Said Ceyhan’a ile birlikte Bartın Üniversitesi ailesinin tüm bileşenlerine de teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Aksaray’ın başını İngiltere’den gelen mutant virüs yaktı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI