Azerbaycanlı ve Türk dağcılar “Haydar Zirvesi” ve “Atatürk Zirvesi”ne tırmandı

Azerbaycanlı ve Türk dağcılardan oluşan bir küme “Haydar Zirvesi” ve “Atatürk Zirvesi”ne tırmanarak, Azerbaycan halkının ulusal önderi Haydar …

Hediye sipariş alışveriş ankara
09.12.2020
A+
A-


Azerbaycanlı ve Türk dağcılardan oluşan bir küme “Haydar Zirvesi” ve “Atatürk Zirvesi”ne tırmanarak, Azerbaycan halkının ulusal önderi Haydar Aliyev ve Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü andı.

Ekoloji ve Doğal Kaynaklar Bakanlığının Press Sekreteri İrada İbrahimova’nın verdiği bilgiye nazaran, Ekoloji ve Natürel Kaynaklar Bakan Yardımcısı Firdovsi Aliyev’in liderliğindeki küme üyeleri, birinci olarak Ulusal Önder Haydar Aliyev ve kardeş Türk halkının büyük önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün Bakü’deki heykeli önüne çelenk koydu.

Büyük Kafkasya’nın Başdağ sıradağlarının karlı yamaçlarını aşan dağcılar, zafer sevinci ile “Haydar Zirvesi” ve “Atatürk Zirvesi”ne tırmandı. Güçlü koşullara karşın doruğa tırmanan dağcılar, tepede Azerbaycan ve Türkiye bayraklarını dalgalandırıldı.

Ekoloji ve Doğal Kaynaklar Bakanlığının Press Sekreteri İrada İbrahimova, Azerbaycan’ın Karabağ’da kazandığı zafer günlerinde bu tepeleri ziyaret etmenin büyük bir onur olduğunu belirtti.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.