Ankara’ya nefes, çocuklara meyve

Altındağ’ın meyve ormanı meyvelerini vermeye başladı. Altındağ Belediyesi tarafından 2019 yılı Kasım ayında, ilçede misyon yapan 5 bin 109 …

Hediye sipariş alışveriş ankara
03.08.2021
A+
A-

Altındağ’ın meyve ormanı meyvelerini vermeye başladı. Altındağ Belediyesi tarafından 2019 yılı Kasım ayında, ilçede misyon yapan 5 bin 109 öğretmenin her biri için dikilen meyve fidanları, meyvelerini vermeye başladı.
Altındağ Belediyesi, 2019 yılı Kasım ayında, ilçede vazife yapan 5 bin 109 öğretmenin her biri için bir meyve fidanını toprakla buluşturmuştu.
Altındağ Belediye Lideri Doç. Dr. Asım Balcı, öğretmenler tarafından dikilen fidanlardan oluşan ormandan elde edilen meyvelerin ise Altındağ’daki okullara dağıtılacağını duyurmuştu. Gicik Mahallesi’ne sık sık giderek meyve ormanının son durumunu denetleyen Lider Balcı, dikilen meyve fidanlarının meyvelerini vermeye başladığını söyledi.

Lider Balcı, “Bir hayalimiz vardı. Bu fidanları dikerken, bu fidanların büyüyeceğine, meyve vereceğine, Ankara’ya nefes olacağına inanıyorduk. İnancımız boşa çıkmadı. Çok şükür, hayallerimiz gerçek oldu.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Ağaçlarımız sevgimizle büyüdü, birinci meyvelerini toplamaya başladık. Sevginin ve emeğin gücüne bir kere daha şahit olduğumuz için çok mutluyuz” dedi.

Ağaçlardan elde edilen meyvelerin Altındağlı çocukların olacağını da hatırlatan Lider Balcı, “Bu ormandan elde edilen meyveler, Altındağ’daki okullar ortasında hisse edilecek, öğrenciler doya doya meyve yiyecek.
Bu ormanımız Ankara’ya nefes olduğu üzere, çocuklarımıza sağlıklı meyve kaynağı da olacak.

Biz bir gün geçip, gideceğiz… Fakat Altındağ’a bırakacağımız en hoş miraslarımızdan birisi de bu meyve ormanı olacak inşallah…” sözlerini kullandı.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.