Ankaralı paraşütçüler Filistin’e destek için uçtu

İsrail’in Filistin halkına yönelik zulmüne sessiz kalmayan Ankaralı yamaç paraşütçüleri, paraşütlerine astıkları Filistin bayrakları ile İsrail’e …

Hediye sipariş alışveriş ankara
17.05.2021
A+
A-

İsrail’in Filistin halkına yönelik zulmüne sessiz kalmayan Ankaralı yamaç paraşütçüleri, paraşütlerine astıkları Filistin bayrakları ile İsrail’e reaksiyonlarını gösterdi.
Beypazarı Üreğil Mahallesi’nde bulunan bin 450 metre yükseklikteki Ovacık Yaylasında toplanan yamaç paraşütçüleri, İsrail zulmü altındaki Filistinlilere takviye olmak için paraşütlerine astıkları Filistin bayrakları ile uçuş yaptı.

Yamaç paraşütü takımının başında bulunan Yesevi Arama Kurtarma Genel Sekreteri Mustafa Çelik, “Sapan taşlarımız Filistin’e ulaşmaz fakat en azından safımızı muhakkak edelim diye bu hareketi yaptık.

Devletimiz gerekeni yapacaktır lakin biz de elimizden geleni yapmamız lazım” sözlerini kullanırken, yamaç paraşütü pilotu Hakan Göktürk, “Burada bu faaliyeti gerçekleştirmemizdeki asıl gaye Kudüs’teki Müslüman kardeşlerimize yapılan zulme kendimizce bir ses çıkartmak fakat devletimizden de bir yaptırım bekliyoruz” dedi.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Yamaç paraşütü pilotu Bekir Kutlar, “Belki bugün Filistin’e taş atamıyoruz fakat uçuşumuzda bayraklarını sallandırarak onların yanında olduğumuzu göstermiş olduk” diyerek hislerini lisana getirirken, yamaç paraşütü pilotu Aslan Şekerci de şu tabirleri kullandı:
“Şu anda Filistin’de, Kudüs’te Müslüman kardeşlerimiz katlediliyor.

Bunu protesto etmek için bayraklarını dalgalandırdık.

Lakin İslam ışığını kesinlikle tamamlayacaktır kesinlikle.

Devlet yetkililerimizin de bir an önce aksiyona geçmesini istiyoruz.”

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.