Polis şampiyonluk kutlamasına engel olmak için yoğun çaba gösterdi

Muhteşem Lig’de Beşiktaş’ın şampiyon olmasının akabinde Afyonkarahisar’da polis kutlama yapılmaması için adeta seferber oldu. Takımlar …

Hediye sipariş alışveriş ankara
17.05.2021
A+
A-

Muhteşem Lig’de Beşiktaş’ın şampiyon olmasının akabinde Afyonkarahisar’da polis kutlama yapılmaması için adeta seferber oldu. Takımlar şampiyonluk maçı sonrası kent genelinde oluşturulan araç konvoylarına polis araçları ve megafonlardan yaptıkları anonslar ile müdahale edip, taraftarları ‘evlerine gitmesi’ konusunda daima uyardı.
Sarı siyahlı grup Harika Lig’de 40 maça çıkarak 84 puana ulaşıp en yakın takipçisi Galatasaray’ı 1 gol averajı ile geride bırakarak şampiyon oldu.
Beşiktaş’ın şampiyonluğunun akabinde İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi kapsamında yurt genelinde olduğu üzere Afyonkarahisar’da da kutlama yapılmasına müsaade verilmedi. Polis grupların kentin en işler cadde ve sokaklarında gerekli tedbirleri alarak taraftarların sokağa çıkmasına, kutlama yapmasına müsaade vermedi.

Şampiyonluğun ilan edilmesi sonrası kimi vatandaşlar konutlarının balkonlarına siyah beyaz bayraklar ile çıkıp sevinç gösterisinde bulundu. Yeşilyol caddesinde ise sokağa aracı ile çıkan ve meşale yakarak gezmek isteyen bir şahsa polis müdahale ederek meşaleyi söndürttü.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Daha sonra şahsı konutuna gitmesi konusunda ikaz etti.
Caddede yaklaşık 10 kişi ise araçları ile birkaç cins atarak şampiyonluğu kutlamak istese de buna da yeniden polis pürüz olarak şahısları megafonlardan yaptığı anonslar ile konvoyun ortasına grup otoları ile girerek müsaade vermedi.

Bütün engellemelere karşın cadde de birkaç cins atan konvoy daha sonra polisin ihtarları ile dağıldı.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.