Amasya’daki kitap okuma kampanyasına 7’den 70’e katılım

Amasya’da “Amasya Saatini Kitaba Kuruyor” projesi hayata geçirildi.

Amasya Valiliği’nin himayesinde Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünce …

Hediye sipariş alışveriş ankara
29.12.2020
A+
A-


Amasya’da “Amasya Saatini Kitaba Kuruyor” projesi hayata geçirildi.

Amasya Valiliği’nin himayesinde Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünce yürütülen projeye 7’den 70’e iştirak sağlandı. Amasya Valisi Mustafa Masatlı ve ailesi de belirlenen saatte kitap okudu. Kampanyaya takviye olanlar kitap okurken çektikleri fotoğrafları toplumsal medyada paylaştı.

Projenin geleceğin teminatı olan çocukların fikri gelişimi açısından büyük kıymet taşıdığını belirterek korona virüs (Kovid-19) salgını sürecinde öğretmen ve öğrencilerin 3 milyona yakın canlı ders yaptığını hatırlatan Vali Masatlı, “Bu derslere devam ederken çocuklarımızın kitaplardan da uzaklaşmamaları gerekir. Kitaplar özgürlüğe ve yeni ufuklara açılan bir kapıdır. Tarihe istikamet veren tüm beşerler okumaya ve ilme kıymet vermişlerdir. Biz de Amasyalılar olarak fikir, hayal ve gönül dünyamıza hitap eden kitaplara saatlerimizi kurmak istiyoruz” diye konuştu.

Vatandaşların bu kampanyaya dayanak olarak daima birlikte kitap okumalarının çocuklarıyla kaliteli vakit geçirmenin en uygun yollarından biri olduğunu vurgulayan Masatlı, Amasya halkını cuma ve pazar günleri 20.30-21.00 saatleri ortasında kitap okumaya davet etti.

Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.