Altınova’ya yeni Anadolu Lisesi binası yapılacak

Yalova’nın Altınova ilçesinde yıkılan sıhhat ocağının yerine Anadolu Lisesi için 16 derslikli yeni bina yapılacak. Sıhhat ocağının yeni hizmet …

Hediye sipariş alışveriş ankara
12.08.2021
A+
A-

Yalova’nın Altınova ilçesinde yıkılan sıhhat ocağının yerine Anadolu Lisesi için 16 derslikli yeni bina yapılacak.
Sıhhat ocağının yeni hizmet binasına taşınmasının akabinde eski bina yıkıldı.
Sıhhat Bakanlığı’ndan İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edilen yere yeni Anadolu Lisesi binası yapılacak. Yeni okul binasının 16 derslikli olacağını bildiren Ulusal Eğitim Müdürü Zeki Sitar, yerin üstünde 3 katlı okul binası, spor solunu, konferans salonu, mescidin de bulunacağını, 2022-2023 eğitim öğretim devrinde binanın tamamlanmasının planlandığını söz etti. Zeki Sitar, “İlçemiz eğitimine büyük katkı sağlayacak bu projeyle derslik başına düşen öğrenci sayısının asgariye indirilmesi, eğitim kalitesinin arttırılması ve öğrencilerimizin daha düzgün kurallarda eğitim görmeleri sağlayacaktır” diye konuştu.
Mevcut Anadolu Lisesi binasında öğrencilerin sıkıntı koşullarda eğitim gördüğünü söyleyen Altınova Belediye Lideri Dr. Metin Oral, “Yeni bina için teşebbüste bulunduk.
Yeni okul binası gereksinimimizi bakanlığımıza bildirdik. Eski sıhhat ocağımızın olduğu yere yeni Anadolu Lisesi binamızı yapacağız. Her vakit öğrencilerimizin, gençlerimizin yanında olduk. Onlara en düzgün kaideleri oluşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu.

İlçenin eğitim ve öğretim alanında kıymetli bir projeye daha imza atıldığını lisana getiren Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, “Öğrencilerimizin güzel yetişmesi için ne lazımsa yapıyoruz.
İlçe olarak eğitim için seferber olmuş durumdayız.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Her vakit öğrencilerin, okulların hizmetinde olan belediye liderimize, eğitim gönüllülerimize eğitime verdikleri hizmetlerden ötürü teşekkür ederim” dedi.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.