Alibeyköy Barajı dolmaya başladı

Megakent İstanbul’da son günlerde tesirli olan yağmur, barajların doluluk oranlarını arttırdı. Yağan yağmurlar ile doluluk oranı yüzde 37.11 …

Hediye sipariş alışveriş ankara
14.01.2021
A+
A-


Megakent İstanbul’da son günlerde tesirli olan yağmur, barajların doluluk oranlarını arttırdı. Yağan yağmurlar ile doluluk oranı yüzde 37.11 düzeyine yükselen Alibeyköy Barajı havadan drone kamerası ile görüntülendi. Öte yandan yağan yağmur ile birlikte barajın etrafında bulunan onlarca çöpün sürüklenerek baraja karıştığı görüldü.

Son ayların kurak geçmesiyle susuzluk tehlikesi ile karşı kaşıya kalan İstanbul’da, tesirli olan yağmur barajları doldurdu. Son 10 yılın en düşük baraj doluluk oranlarını gören Megakent’te görülen sağanak yağış İSKİ datalarına de yansıdı. İSKİ’nin baraj doluluk datalarında İstanbul barajlarının doluluk oranı yüzde 26.92 düzeyine çıktı.

En fazla artış ise İstanbul’un kıymetli su kaynağı olan Istrancalar Barajında görüldü. 10 Ocak Pazar günü yüzde 32.46 olan doluluk oranı bugün itibariyle yüzde 97.39’ayükseldi. Öte yandan doluluk oranı süratle artmaya devam eden Alibeyköy Barajı ise havadan drone kamerası ile görüntülendi. Barajın doluluk oranı yüzde 37.11 düzeyine kadar çıktı. Öbür taraftan yağan yağmur ile birlikte gölün etrafında bulunan onlarca çöpün sular ile sürüklenerek baraja karıştığı görüldü.

Nallıhanhaber Whatsapp

Hediye sipariş alışveriş ankara


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.