Akademisyenlerin hizmet verdiği ilk aile sağlığı merkezi açıldı

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Kısmı bünyesinde hizmet vermeye başlayan birinci “Eğitim Aile Sıhhati Merkezi …

Hediye sipariş alışveriş ankara
27.06.2021
A+
A-

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Kısmı bünyesinde hizmet vermeye başlayan birinci “Eğitim Aile Sıhhati Merkezi” Nilüfer’de açıldı.
Sıhhat Bakanlığı Bursa Uludağ Üniversitesi 36 No’lu Aile Sıhhati Merkezi’nin açılış merasimine BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ekrem Kaya, Vilayet Sıhhat Müdürlüğü Halk Sıhhati Hizmetleri Lideri Uzm. Dr. Mustafa Çetin, Nilüfer İlçe Sıhhat Müdürü Dr. Ahmet Timur, Bursa Tabip Odası Lideri Doç. Dr. Alparslan Türkkan, akademisyenler ve idarî işçi katıldı.
Programda konuşan Rektör Kılavuz, merkezin yaklaşık bir yıldır faaliyette olduğunu, lakin pandemi sebebiyle resmî bir açılış merasimi gerçekleştiremediklerini vurguladı.
Merkezde yaklaşık bir yıl zarfında toplam 30 bin hastaya muayene, aşı, izlem üzere çeşitli esirgeyici ve tedavi edici sıhhat hizmeti sunduklarının altını çizen Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Aile Hekimliği Anabilim Dalı’nda misyon yapan araştırma vazifelilerinin merkezde çok daha kaliteli bir eğitim hizmeti alabileceklerini vurguladı.
Kılavuz, “Araştırma görevlilerimiz, üniversitemizde ve hastanemizde en düzgün biçimde yetiştiriliyor. Fakat burada halkla iç içe olmaları, sahayı tanımaları, sıhhat hizmetinin bir modülü olmaları ve araştırma faaliyetlerine katılmaları daha donanımlı aile hekimliği uzmanlarının yetişmelerine vesile oluyor.

Ayrıyeten tıp fakültesi öğrencilerimiz eğitim-öğretim süreci içerisinde bulunan aile hekimliği uygulama stajlarını da burada yapıyorlar. Bu hizmetin ortaya çıkmasında emeği bulunan herkese teşekkür ediyorum. Merkezimizin kentimize, üniversitemize ve halkımıza güzel olmasını diliyorum” diye konuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet ise Bursa Uludağ Üniversitesi’ne bağlı olarak kendi ilçelerinden böylesine özel bir merkezin hizmete açılmasından büyük bir memnuniyet duyduklarını söyledi.
Üniversite ile iş birliklerinin uzun yıllardır devam ettiğine işaret eden Turgay Fazilet, “Bundan sonra da takviyelerimiz artarak devam edecek.

Sıhhat, hepimiz için çok değerli. Bilhassa yaşadığımız süreçten sonra sıhhatimizin ve sağlıkçılarımızın değerini daha düzgün anladık. Burada verecekleri hizmetlerden ötürü akademisyenlerimize şimdiden teşekkür ediyor, iyi olmasını diliyorum” açıklamasında bulundu.

BUÜ Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Kısmı Lideri Prof. Dr. Yeşim Uncu da, aile hekimliğinin insanı, ailesi, yaşadığı toplum ve etrafı ile bir bütün olarak ele alan tek tıp disiplini olduğunu söyledi.
Halkın içerisinde sıhhat hizmetleri verecek bir merkezde çalışacak olmalarını çok değerli bulduklarını kaydeden Uncu, dayanak veren herkese teşekkürlerini iletti.

Merasimin akabinde Aile Sıhhati Merkezi’ni gezen davetliler verilen hizmetler hakkında yetkililerden bilgi aldı.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.