Açık havada zekâ oyunları

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 9-10 yaş kümesindeki çocuklara yönelik olarak düzenlenen Zekâ Oyunları Akademisi, Merinos Açık Hava …

Hediye sipariş alışveriş ankara
30.06.2021
A+
A-

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 9-10 yaş kümesindeki çocuklara yönelik olarak düzenlenen Zekâ Oyunları Akademisi, Merinos Açık Hava Kütüphanesi’nde başladı.
Anaokulundan üniversiteye kadar eğitimin her kamesindeki öğrencilere yönelik düzenlediği etkinliklerle eğitim çıtasını her geçen daha da yükselten Bursa Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin yaz tatilini de sportif, kültürel ve eğitsel faaliyetlerle geçirmesini hedefliyor.
Bu gaye doğrultusunda Kültür ve Toplumsal İşler Dairesi Başkanlığı Kültür Şube Müdürlüğü tarafından 9-10 yaş kümesindeki öğrencilere yönelik Zekâ Oyunları Akademisi tertip edildi. Merinos Açık Hava Kütüphanesinde başlayan eğitimlerde, zihni açan, aklı çalıştıran, öğrenmeyi kolaylaştıran ve çabuk öğrenmeyi sağlayan geleceğin eğitim metodu zekâ oyunları çocuklara öğretiliyor.
Türk Beyin Grubu hocası Hanife Altınışık’ın verdiği birinci dersle başlayan 56 öğrenci katılırken, haftada bir gün 2 saat olarak plânlanan eğitimlerde öğrencilere kümeler hâlinde sudoku, amiral battı, uçaklar, fenerler, sihirli piramitler ve apartmanlar olmak üzere 6 zekâ oyunu öğretiliyor.

Sudoku oyunu kurallarının tanıtımıyla başlayan eğitimler, 30 Temmuza kadar devam edecek ve eğitimin sonunda düzenlenecek turnuvada dereceye girenlere çeşitli armağanlar ve bütün öğrencilere de evrak verilecek.
Kültür Şube Müdürü Yusuf Sevinç, Büyükşehir Belediyesi olarak öğrencilerin eğitimi destekleyici birbirinden farklı programlar düzenlediklerini hatırlatarak, zekâ oyunlarının çocukların gelişimi açısından büyük kıymet taşıdığını söyledi.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Sevinç, “Büyükşehir Belediyesi olarak, somut süreçler periyodunun son devrindeki soyut süreçler periyoduna geçiş evresindeki çocuklarımızın zihnî ve ruhî gelişimine katkı sağlamak istedik” dedi.
Eğitime katılan öğrenciler açık havada zekâ oyunlarının püf noktalarını öğrenirken, veliler de yaz devrinde okulların kapalı olması yüzünde konutlara kapanan çocukları için bu türlü bir faaliyet düzenlenmesinin çok hoş olduğunu belirterek, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.