DOLAR

32,2053$% -0.22

EURO

35,1156% -0.22

STERLİN

41,0337£% -0.05

GRAM ALTIN

2.498,17%1,32

ÇEYREK ALTIN

4.035,00%1,11

BİTCOİN

2159438฿%-0.02564

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

8 ve 12’nci sınıflar hariç kursta yüz yüze eğitim yok


Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) hayata geçirdiği ‘MEB Asistan’ uygulamasının açılış toplantısında konuştu.

Selçuk, konuşmasında, “Özel okullarda 12’nci ve 8’inci sınıflar hariç ‘destekleme yetiştirme kursu’ ismi altında yüz yüze eğitime müsaade verilmeyecek. Aksi halde cezai müeyyide uygulanacak. Tüm öğrenciler kayıt altında. Bize bilgiler geliyor. Başka kademelerin kaydına müsaade verilmeyecek” ikazında bulundu. Eğitime dair sorulara karşılık veren MEB Asistan’a, toplantı sırasında Bakan Ziya Selçuk da soru sordu.

OKULLAR NE VAKIT AÇILIR MEB ASİSTAN…

Okulların ne vakit açılacağını MEB Asistan’a soran Selçuk, 31 Ağustos’ta uzaktan eğitimin, 21 Eylül’de yüz yüze eğitimin başlayacağı karşılığını aldı. Bakan, MEB Asistan’la ilgili şu bilgileri verdi: “MEB Asistan da MEB hakkında her türlü soruya yanıt verecek durumda. Ben de birkaç hafta evvel soru sordum, okullar ne vakit açılacak diye. Zira herkes bana soruyordu bunu.

YAPAY ZEKÂ STRATEJİ DOKÜMANI ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ

Çocuklarımızın geleceğe ait farkındalıklarını da geliştirmek zorundayız. Velimizin, öğretmenimizin irtibat lisanını bir halde yeni çağın terminolojisine dönüştürmek durumundayız. Tüm bunlar bunun bir habercisi.

Yapay zekânın temelde olduğu, dijital dönüşüm seyahatimizin yeni bir kilometre taşındayız. Sanal robotları, sanal asistanları eğitime dahil etme konusunda öteki kentlerde de çalışmalarımız yürüyor. Kendilerine yapay zekâ zümresi ismini veren yaklaşık 10 vilayetten öğretmen, yapay zekâ uzmanı ve akademisyenlerin bakanlık üniteleriyle koordineli olarak çalıştığı bu takım çalışmalarını sürdürüyor.

BİZİM İÇİN MEMNUNLUK VERİCİ

Robotik kodlama, STEM, algoritmik fikir üzere transdisipliner odaklı birçok eğitim başlığını da yapay zekâ ekosistemi içerisinde ele alıyorlar ve MEB’in yapay zekâ platformunu da sizlerle paylaşmış olacağız. Bu robotların MEB’in hususlarına yanıt verirken giderek akıllanması ve daha da akıllı cevapları üretebilmesinin önü de açılmış oluyor. Biz daima üstüne koyan bir düzenekten da kelam etmiş oluyoruz. Bu çerçeve bizim açımızdan memnunluk verici.”

KURSLAR IMTIHANLAR HAKKINDA KARŞILIK VEREBİLİYOR

CBOT’un tahlil paydaşlığıyla geliştirilen MEB Asistan, gelişmiş makine tahsili teknolojisi sayesinde yeni kullanıcı sorularıyla daima öğreniyor ve gelişimini sürdürüyor. MEB Asistan, öğrencilerin ve öğretmenlerin konuşma lisanıyla ve istedikleri halde yazabildiği tüm soruları anlayabiliyor ve cevaplandırabiliyor. Uygulamanın büsbütün ulusal ve yerli imkânlarla ve kendi mühendislerimiz tarafından geliştirildiği bilgisini paylaşan Bakan Selçuk, Türk özel kesim yapay zekâ kuruluşu CBOT’un kurucu CEO’su ve projeleri hayata geçiren çalışma arkadaşlarına teşekkürlerini iletti. 

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Yüz yüze eğitimde ilk deneme miniklere

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI