DOLAR

32,2361$% 0.19

EURO

34,9093% -0.26

STERLİN

41,0008£% 0.09

GRAM ALTIN

2.461,60%-1,65

ÇEYREK ALTIN

3.983,00%-1,36

BİTCOİN

2243791฿%0.67359

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Yüz yüze eğitimde ilk deneme miniklere


Okulöncesi kurumlara haziran ayından itibaren yüz yüze eğitim için müsaade verilmişti. Fakat öğrenci azlığı nedeniyle birçok kurum kapalıydı. İşte o kurumlar artık okulöncesi minikler için eğitim sürecini başlatıyor. Dün yüz yüze eğitime başlayan Bakırköy Bahçeşehir Koleji’nin anaokulu ile hazirandan bu yana eğitimini sürdüren Atölye Flora Çocuk Evi’ni ziyaret ettik. Önümüzdeki günlerde öbür zincir eğitim öğretim kurumları ile pek çok butik okulun da okulöncesi kısımlarını açması bekleniyor.

AÇIK HAVADA DERS

Bakırköy Bahçeşehir Koleji’nde sınıflardaki öğrenci sayısı azaltıldı, açıkhava sınıfları oluşturuldu. Dersler çoklukla açık havada işleniyor. Açık hava sınıfındaki oturma sistemi de toplumsal aralık kuralına uygun olarak yapılıyor. Okul içine veliler alınmıyor. Lakin okula alışmakta zahmet çeken miniklerin ebeveynlerinin makul bölgeye kadar bahçeye girmesine müsaade veriliyor.

HİJYEN KORİDORU

Çocuklar okula geldiklerinde maskelerinin olup olmadığı denetim ediliyor, akabinde el dezenfektanlarını kullanmaları sağlanıyor. Okula toplumsal araya uygun sıra halinde ‘hijyen koridoru’ndan geçerek giriyorlar. Öğrenciler, hava bozduğunda kapalı alanlardaki sınıflara yönlendirilecekler. Kapalı sınıflarda metrekare hesabında nazaran en fazla 7 öğrenci alacak biçimde tasarlanmış.

Okul müdürü Nihal Mazanoğlu, şu bilgileri veriyor: “Okulda en üst önlemlerle çocuklara inançlı bir ortam sağlama uğraşı içinde olduk.

Işçi, öğretmen ve ailelere yönelik olarak okulda yeni hayat akışının nasıl devam edeceğiyle ilgili özel çalışmalar yaptık. Pedagojik yaş aralığına nazaran çocuklara maske, ara, dokunmama, el yıkama algısını öğretiyoruz. Velileri sosyoduygusal manada bilgilendiriyoruz.”

HER ÖĞRENCİ KENDİ MASASINDA

Bakırköy Bahçeşehir Koleji’nde her öğrenci kendisi için ayrılan masalara oturuyor. Yemeği vazifeliler masalara getiriyor. Öğrenciler her gün tıpkı masa ve sandalyeyi kullanıyor. 

‘ÇOK SIKI KONTROLDEN GEÇİYORUZ’

Haziran ayından bu yana yüz yüze eğitim verdiklerini belirten Atölye Flora Çocuk Meskeni ve Flora Anaokulu kurucusu Sinem Akkuş, kurumların önemli kontrollerden geçtiğini belirtiyor. Sinem Akkuş, öğrenci sayısının hazirana nazaran arttığına dikkat çekerek şunları söylüyor: “Gerek Aile ve Toplumsal Siyasetler Bakanlığı gerekse Ulusal Eğitim Bakanlığı periyodik olarak önemli teftişler yapıyor. Artık çocuklar da okuldaki yeni olağana alıştı. Maskelerini takıyorlar. Toplumsal aralarına uyuyorlar. Çocuk sayımız arttığı takdirde öteki anaokulunu da açacağız. Uzaklık kuralına uygun olması açısından geçen yılki kadar öğrenci kabul edemeyeceğiz. Örneğin anaokulumuzda altı küme varken bu sene üç küme açıyoruz. Sınıflarımız 12 kişilikken daha az sayıda öğrenci kabul edeceğiz.”

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Eğitim sendikaları: Mesleki eğitim uzaktan yapılsın

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI