62 yaşındaki hastanın mesanesinden 139 adet taş çıktı

Adana’da yaşayan bir hasta, yattığı ameliyat masasından mesanesinden çıkartılan 139 taş ile kalkarak görenleri hayrete düşürdü. 62 yaşındaki …

Hediye sipariş alışveriş ankara
06.08.2021
A+
A-

Adana’da yaşayan bir hasta, yattığı ameliyat masasından mesanesinden çıkartılan 139 taş ile kalkarak görenleri hayrete düşürdü. 62 yaşındaki Mehmet Okur, kendini adeta hafiflemiş hissettiğini belirterek, “Taşları hatıra olarak saklamayı düşünüyorum” dedi.
Adana’da ikamet eden 62 yaşındaki emekli Mehmet Okur, şikayetlerinin artması, kullandığı ilaçlardan da yarar göremeyince tavsiye üzerine Medline Adana Hastanesi’nde Üroloji Uzmanı olarak vazife yapan Dr. Cem Şah’a gitti.
Okur’un şikayetlerini dinleyen Dr. Cem Şah, hastasından kan ve idrar tetkikleri ile USG görüntülemesi yaptırmasını istedi.

Nadir görülen bir durum
Yapılan USG görüntülemesinde hastada taş ve uygun huylu prostat büyümesi olduğunu tespit eden Dr. Cem Şah, ameliyat kararı aldı.


Bunun üzerine spinal (belden kısmi uyuşturma) prosedürü ile ameliyat masasına yatan hastasının tedavi sürecini anlatan Üroloji Uzmanı Dr. Cem Şah, “Önce hastamızın mesanesinde bulunan ve 1 yıldır çeşitli sıkıntılara yol açan taşları endoskopik (kapalı) usulle temizledik, akabinde da Green Light lazer metodu ile büyüyen prostatına müdahale ederek tedavisini her iki operasyonda da kesi yapmadan muvaffakiyetle gerçekleştirmiş olduk. Burada bizi şaşırtan olay ise hastamızdan tam 139 adet taş çıkması oldu. Yapılan tetkiklerde çok sayıda taş olduğunu görmüştük fakat bu kadarını doğrusu ben de beklemiyordum. Kelam konusu olay benim de meslek hayatımda çok az gördüğüm bir durum.

Bu nedenle hastamız 3 saate yakın ameliyat masasında kalırken, ameliyattan 1 gün sonra hastanemizden şifa ile taburcu ettik” dedi.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Hatıra olarak saklayacak
Ameliyat sonrası yaşadığı zahmetleri son bulan Mehmet Okur ise, “Uzun vakittir süren problemlerimin bitmesine sevinirken bu kadar çok taş çıkması ise beni hayrete düşürdü.


Hemşire arkadaşlarım ameliyattan sonra saymışlar; tam 139 adet olduğunu söylediler.

Hepsini hatıra olarak saklamayı düşünüyorum” halinde konuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.