21 yıldır camideki Kur´an kursuna gelen çocuklara hediyeler dağıtıyor

Mersin’in Faziletli ilçesinde misyon yapan bir imam, 21 yıldır yaz Kur’an kursu eğitimi sonunda mescide gelen çocuklara vatandaşların da …

Hediye sipariş alışveriş ankara
20.08.2021
A+
A-

Mersin’in Faziletli ilçesinde misyon yapan bir imam, 21 yıldır yaz Kur’an kursu eğitimi sonunda mescide gelen çocuklara vatandaşların da dayanağıyla armağanlar dağıtıyor. Armağanlarla çocukların motivasyonunun arttığını söz eden imam hatip Ali Köse, öğrencilerin muvaffakiyetlerinin da her yıl katlandığını söyledi.
İmam hatip Ali Köse, bu yaz kursunda mescide gelen 70 öğrencisini Cumhuriyet altını, bisiklet, halı ve çeşitli oyuncaklarla ödüllendirdi.
Mescide gelen çocuklar ise mescitten de ödüllerden de mutlu.
Kocahasanlı Yeni Cami İmam Hatibi Ali Köse, “Bu yıl da yaz Kur’an kursumuza, mescidimize 70 öğrenci katıldı.
Bu öğrencilerimize 2 aylık kısa bir eğitim öğretim programı devrinde dini bilgilerini öğrettik, Kur’an-ı kerim okumayı öğrettik, Yasin’lerini ezberlediler. Bilhassa de Peygamber Efendimizin hayatını anlattık, O’nun hoş ahlakını anlattık.

Dürüstlükten, adaletten bahsederek dürüst olmanın ne derece gerçek olduğunu anlattık. Üstün başarılı olan öğrencilerimize de armağanlarını verdik.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Birinciye altın, ikinciye bisiklet ve üçüncüye de bisiklet olmak üzere üstün muvaffakiyet kazanan öğrencilerimize armağanlar verdik. Bütün öğrencilerimiz kursumuzu armağanlarla tamamladı” dedi.

“21 yıldır armağan veriyoruz”
21 yıldır misyon yaptığı mescitlerde çocuklara vatandaşlarında takviyesiyle armağanlar dağıttığını anlatan Köse, “Ben bu programı 2000 yılından beri yapıyorum.


Ve öğrencilerimize de büyük motivasyon sağlıyor.

Başka öğrencilerimizin de daha sonraki yıllarda daha çok uğraşla üstün muvaffakiyet sağlamalarına, büyük armağanlar almasına vesile oluyoruz. Öğrenci velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Camiye gelmek beni keyifli ediyor”
Kursa katılarak bisiklet mükafatı alan öğrencilerden Erba Işık Uzman, mescide gelmekten memnun olduğunu belirterek, “Yasin ezberledim, Kur’an öğrendim, çok memnunum.


Mescide gelmek beni çok keyifli ediyor. Bisiklet almak istiyordum, bisikleti kazanınca daha da memnun oldum” dedi.

Ali Kayra Kuyugöz ise “Camimizde Kur’an-ı Kerim, Peygamberimizin hayatı, İslam’ın koşulları, namazın farzlarını öğrendim.
Sonra burada Yasin’i ezberledim. Altın alan tek öğrenci olduğumdan çok memnun oldum.

Zira tek öğrenci olmak farklı bir şey” diye konuştu.

Faziletli İlçesinde bu yıl cami ve kurslarda gerçekleştirilen yaz Kur’an kurslarına toplamda 5 bin 414 öğrenci katıldı.

Öğrencilere temel dini bilgiler aktarıldı.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.