DOLAR

32,5919$% 0.26

EURO

35,0726% 0.22

STERLİN

41,5464£% 0.34

GRAM ALTIN

2.444,91%0,52

ÇEYREK ALTIN

3.967,00%0,27

BİTCOİN

2139408฿%0.79842

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

YÖKAK’tan OMÜ’ye tam akreditasyon

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından Türkiye’de yükseköğretim alanında ilk kez uygulanan ‘Kurumsal Akreditasyon Programı’ kapsamında Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin (OMÜ) kurumsal akreditasyon kararı onaylandı.
Üniversitelerin kalite güvencesi sistemi, eğitim ve öğretim, araştırma ve geliştirme, toplumsal katkı ve idari süreçlerde değerlendirilmesini sağlayan Kurumsal Akreditasyon Programı ile Türkiye’deki üniversitelerin ulusal düzeydeki katkılarının ve dünyadaki görünürlüklerinin artırılmasını amaçlanıyor.

“Hedefe kilitlenen ve başarmanın haklı gururunu yaşayan çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyorum”
OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, yaptığı açıklamada, “YÖKAK tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Kurumsal Akreditasyon almaya hak kazandı.


Hedefe kilitlenen ve başarmanın haklı gururunu yaşayan çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bu süreçte, tespit ve değerlendirme yanında, rehberliği önemseyen YÖKAK ekibine teşekkür ediyorum.

Hayırlı olsun” dedi.
Konuşmasının devamında OMÜ’nün 2019 yılında başvuru yapan 60 Üniversite arasından programa seçilen 11 üniversiteye dahil olduğunu söyleyen Rektör Ünal, “10 yılı aşkın süredir kalite çalışmalarını hız kesmeden devam ettiren OMÜ, TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi belgelerinin yanı sıra program akreditasyonları ile süreci taçlandırmaktadır.
Hassasiyetle yürütülen kalite çalışmalarımız Kurumsal Akreditasyon Programının da başarıyla tamamlanmasıyla Üniversitemiz Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından akredite edilmeye hak kazandı” ifadelerine yer verdi.

Kurumsal Akreditasyon Programı nedir?
Kurumsal Akreditasyon Programı, YÖKAK tarafından oluşturulan değerlendirme takımlarının kendi aralarında yaptığı toplantı sonrasında; ön ziyaret, uzaktan ziyaret ve yüz yüze ziyaret olmak üzere üç aşamadaki değerlendirmelerden oluşuyor.


Bu değerlendirmelerde üniversiteler; Kalite Güvence Sistemi, Eğitim ve Öğretim, Araştırma ve Geliştirme, Toplumsal Katkı ve Yönetim Sistemi başlıklarında 22 ölçüt ve 56 alt ölçüt üzerinden değerlendiriliyor.

Değerlendirme takımı tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Kurumsal Akreditasyon Raporu hazırlanıyor ve YÖKAK’ a iletiliyor.

Kurumlarda kalite güvence sisteminin olgunluk düzeyi Kurul tarafından değerlendirilerek, üniversitelere 5 yıl süreyle tam akreditasyon ya da 2 yıl süreyle koşullu akreditasyon veriliyor.


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İhlas Koleji seminerleri devam ediyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI