2 kez kalbi duran hasta korona virüsü yendi

Amasya’da ağır bakım servisinde 2 kere kalbi duran 60 yaşındaki bir hasta, korona virüsü yendi.

Amasya’da korona virüs (Kovid-19) tedavisi …

Hediye sipariş alışveriş ankara
25.12.2020
A+
A-


Amasya’da ağır bakım servisinde 2 kere kalbi duran 60 yaşındaki bir hasta, korona virüsü yendi.

Amasya’da korona virüs (Kovid-19) tedavisi gördüğü hastanede 36 gün boyunca kaldığı ağır bakım ünitesinde 2 defa duran kalbi yine çalıştırılarak 48 gün sonra sıhhatine kavuşan 60 yaşındaki Murat Sarı, yaşadıklarını anlattı.

Üşüme ve kusma şikayetiyle başvurduğu Suluova Devlet Hastanesi’nden ambulansla getirildiği Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tabibinin “Akciğerde kanama var. Seni uyutmamız lazım” kelamlarından sonra 36 gün boyunca hiçbir şeyi hatırlamayan evli ve 2 çocuk babası Murat Sarı, “36 gün sonra gözümü açtığımda baktığımda ağır bakımda yatıyorum. Güya bir boşlukta dönüyor üzereydim. Yalnızca gözümün önüne çocuklarım geldi. Göğsümün üzerine bir şey baskı yapıyor üzereydi. Kalkamıyordum. Uyandığımda hiçbir şey hissetmiyordum. Kalkmak istedim fakat hastane çalışanı müsaade etmedi. Her gün gelip ‘Murat amca bugün daha iyisin’ formunda moral verdiler” diye konuştu.

48 gün boyunca tedavi gördüğü hastanede sıhhatine kavuşup taburcu olduktan sonra sıhhat çalışanlarına tatlı gönderen Sarı, “Doktorum da, hemşireler de, hasta bakıcılar da çok yardımcı oldular. Rabb’im hepsinden razı olsun. Ben bu türlü bir ilgi alaka görmedim. Allah devletimize zeval vermesin. Orada yattığım sürece yapılan hizmetleri zannetmiyorum ki hiçbir ülke insanına bu kadar kıymet vermez” formunda konuştu.

Maske, toplumsal uzaklık ve paklığa dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Hatice Sarı da eşinin tedavisi sürecinde ilgileri hasebiyle Amasya Vilayet Sıhhat Müdürlüğü ve hastane yöneticileri ile çalışanlarına teşekkür etti.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.