18 yaşındaki genç kız ameliyatla sağlığına kavuştu

DÜZCE(İHA) – Düzce Üniversitesi Hastanesinde 18 yaşındaki genç kıza bağırsaktan yama yapılarak, mesane kapasitesi arttırıldı ve sıhhatine kavuştu …

Hediye sipariş alışveriş ankara
01.06.2021
A+
A-

DÜZCE(İHA) – Düzce Üniversitesi Hastanesinde 18 yaşındaki genç kıza bağırsaktan yama yapılarak, mesane kapasitesi arttırıldı ve sıhhatine kavuştu.
Çocukluk çağından itibaren sık sık idrar yolu enfeksiyonu, idrar kaçırma ile böbrek işlev bozukluğu yaşayan A.D.
isimli 18 yaşındaki genç kız, Düzce Üniversitesi Hastanesi Üroloji Kliniğine başvurdu. Üroloji Anabilim Dalı’ndan Dr. Öğretim Üyesi Yusuf Şenoğlu tarafından yapılan tetkikler sonucunda hastanın mesane kapasitesinin epeyce azaldığı saptandı. Mesane kapasitesi yaklaşık 50 ml olarak ölçülen hasta, daha evvel yapılan operasyonlara ve medikal tedavilere karşılık vermemiş, idrar yolu enfeksiyonu nedenli birçok antibiyotik kullanmak zorunda kalmıştı. Şenoğlu ve grubu, yapılan tetkiklerin akabinde hasta genç kıza idrar torbasının çok küçük olması nedeniyle “Mesane augmentasyon” cerrahisi uygulamaya karar verdi.
Ameliyat ile hastanın idrar torbasına yaklaşık 20 santimetre uzunluğunda ince bağırsaktan yama yapılarak, mesane kapasitesi arttırıldı.
Ameliyat sonrası takiplerinde hiç bir sorun ile karşılaşmayan genç kız, sıhhatine kavuşmaktan duyduğu memnunluğu tabir etti. Bu hastalığın eğitim ve toplumsal ömründe büyük zorluklara neden olduğunu tabir eden A.D., ameliyatı gerçekleştiren Dr. Yusuf Şenoğlu ve grubuna teşekkür etti.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.