Zonguldaklı balıkçılar “vira bismillah” diyerek denize açıldı

Zonguldak’ta hazırlıklarını tamamlayan balıkçılar gece yarısından sonra denize açıldı. “Vira bismillah” diyen balıkçılar, denizde balık avına …

Hediye sipariş alışveriş ankara
02.09.2021
A+
A-

Zonguldak’ta hazırlıklarını tamamlayan balıkçılar gece yarısından sonra denize açıldı. “Vira bismillah” diyen balıkçılar, denizde balık avına çıktı.
Zonguldak’ın Kozlu İlçe Limanı’ndan denize açılan balıkçılar yeni av dönemi için teknelerindeki arızaları giderip hazırladıkları ağları denize bıraktı.
Teknelerindeki son hazırlıkları tamamlayan balıkçılar, yasağın kalktığı gece yarısından itibaren denize açıldı.
“Vira bismillah” diyerek denize açıldıklarını ve yeni dönemden umutlu olduklarını tabir eden balıkçı Davet Eliyazıcı, ”Öncelikle yeni balık dönemin bütün balıkçı arkadaşlara iyi olmasını dilerim.
İnşallah bu sene geçen seneye oranla daha da bereketli olacak üzere gözüküyor.

Saat geldi teknelerimiz denizde onlardan gelecek müjdeli haberleri bekliyoruz. Şuan hava koşulları düzgün lakin yarından itibaren deniz esmeye başlayacak.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Önümüzdeki iki gün denize açılamayacak üzere. Ben şahsen bu sene hamsinin bol olacağını düşünüyorum.

Geçen denize açıldık her yerde hamsi vardı. Geçen sene verilmiş olan yasağın yararları bence bu. Tekrar yem fabrikalarına balık vermeye Marmara’da yasakladılar bu senede Marmara’da olacağını düşüyorum” formunda konuştu.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.