DOLAR

32,5127$% 0.29

EURO

34,5909% 0.23

STERLİN

40,4859£% 0.26

GRAM ALTIN

2.504,79%0,89

ÇEYREK ALTIN

4.286,00%1,65

BİTCOİN

2035995฿%-2.74202

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Zeytinburnu’nda Kent Çalışmaları Ödülleri sahiplerini buldu

Zeytinburnu Belediyesi ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji kısmı işbirliğinde kente yönelik bilgi üretimini teşvik etmek hedefiyle düzenlenen Kent Çalışmaları Ödül Töreni’nde, başarılı isimler mükafatlarını aldı.
Zeytinburnu Belediyesi ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji kısmı işbirliğinde düzenlenen Kent Çalışmaları projesinin ödül merasimi, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Ödül merasimine Zeytinburnu Belediye Lideri Ömer Arısoy, Yükseköğrenim Şurası Lideri (YÖK) Prof. Dr. Erol Özvar ve çok sayıda davetli katıldı. Gecede, makale, doktora tezi, kitap ve heyet özel mükafatı olmak üzere 4 farklı kategoride kazanan isimler mükafatlarını kavuştu.

“Türkiye’nin 53 vilayetinden, yaklaşık 200 eser müracaat yaptı”
Ödül merasiminde konuşan Zeytinburnu Belediye Lideri Ömer Arısoy, “Zeytinburnu Belediyemizce düzenlenen Kent Çalışmaları Ödül Töreni’nin ilkindeyiz.


Bu çalışma üniversitelerle belediyeler ortasında bir işbirliği teşvik sağlamak üzere tasarlandı. Bu yarışta dört kategoride ödül verilecek. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji kısmı işbirliğiyle hazırlandı. Yaklaşık bir yıl evvel dijital olarak duyuruldu. Bütün süreçleri dijital olarak tamamlandı.

190 sayıda eser müsabakaya başvurdu. Kitap, makale, doktora ve heyet özel mükafatı verilecek bu akşam. Çok değerli üniversite hocalarımız heyette misyon aldılar. Bu akşam Yüksek Öğretim Şurası Liderimizin teşrifleriyle mükafatları vereceğiz. Başlangıç için çok güzel bir sonuç elde ettiğimizi düşünüyorum.

Birbirinden pahalı yaklaşık 200 eser müracaat yaptı. İnşallah bundan sonra da bu aktifliği düzenlemekte kararlıyız. Gayemiz akademik camiayı kent çalışmalarına yoğunlaşmalarını sağlamak ve görünür kılmak. Emeği geçen bütün hocalarımıza çok teşekkür ederim.

Türkiye’nin 53 vilayetinden müracaat geldi. Yaklaşık 50 farklı üniversiteden mezun hocamız akademisyenler müracaat ettiler. Bundan sonraki kent çalışmaları için de teşvik edici olmasını diliyorum.

Biz her yıl kent çalışmaları mükafatlarını vermeye devam edeceğiz” dedi.

“Bu tertip akademik ilim manasında bir toplumsal sorumluluk projesidir”
Merasimde konuşan Yükseköğrenim Konseyi Lideri (YÖK) Prof. Dr. Erol Özvar ise, “Bu tıp tertipler aslında; Türkiye’de ilmi faaliyetleri araştırmaları kaliteli, nitelikli yayınları teşvik etmek gayesiyle, bu çalışmaları yapan öğretim elemanlarının öncelikle anmak hatırlamak toplumun cemiyetin basına çıkarmasıyla yapılıyor olması bu açıdan Yüksek Eğitim Kurulu’nu temsilen burada bulunmaktan ötürü olağanüstü mutluyum.


Sorumlu olduğum alana yönelik Zeytinburnu Belediyesi Başkanlığı bu hoş tertibe mesken sahipliği yapmış olması çok değerli.

Başta İstanbul Üniversitesi ve onun değerli seçkin kısımlarından bir tanesi sosyoloji ve tahminen bununla bir arada İstanbul’un öbür üniversitelerinde çalışan hocalarla birlikte Zeytinburnu belediyesinin bu türlü bir tertipte işbirliği yapmış olmasıdır. Üniversitenin temel fonksiyonlarından bir tanesi toplumsal sorumluluk projeleri topluma yönelik hizmetleridir. Bu açıdan bakıldığında bu tertipte akademik ilim manasında hizmet veren başta seçici heyet kıymetlendirme yapan hocalar hakem heyeti Zeytinburnu Belediyesiyle birlikte aslında bir toplumsal sorumluluk projesine de imza atmış oluyorlar.

Kent çalışmalarının ödüllendirilmesi bu açıdan aslında Türkiye’de toplumsal ünitelerin birleşimine katkı sağlayacağı teşvik edecek bu alanda yapılacak olan çalışmaları destekleyecek bir aktiflik mükafatların nerede verildiğine bakıldığında bu aslında kendini bir açıdan gösteriyor. Yalnızca makale ve kitap değil birebir vakitte tezlerin takdir edilmesi ve ödüllendirilmesi aslında yüksek lisans ve doktora yapan toplumsal ünitelerde bu bakımdan tez yazan genç arkadaşlarımızın da önemli bir dayanağı bugünden itibaren ve bundan sonra da verileceğini göstermektedir” diye konuştu.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

MSB: “49’uncu Dönem Statik Paraşüt Atlatıcı ve Yer Ekip Komutanlığı Kursu başarıyla icra edildi”

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI