Zafer Treni ’Büyük Taaruz’un başladığı Afyon Kocatepe’ye ulaştı

Büyük Taarruz ve Zafer Haftası kutlamaları kapsamında Ankara’dan 99 gençle hareket eden Zafer Treni 2023 dakikalık seyahatin sonunda Büyük Taaruz …

Hediye sipariş alışveriş ankara
31.08.2021
A+
A-

Büyük Taarruz ve Zafer Haftası kutlamaları kapsamında Ankara’dan 99 gençle hareket eden Zafer Treni 2023 dakikalık seyahatin sonunda Büyük Taaruz’un başladığı Afyonkarahisar’a ulaştı. Gençler tren seyahatinin akabinde otobüsler ile Kocatepe’ye çıktı.

Ulusal uğraş ruhunu hatırlatmak ve Büyük Taaruz’un başladığı Kocatepe’nin gençler tarafından gezilip, görülmesini amaçlayan proje kapsamında 99 gencin Zafer Treni ile Ankara’dan başlayan seyahati planlandığı üzere Afyonkarahisar’da sona erdi.

Treni Afyonkarahisar Vali Vekili Mehmet Keklik ve protokol üyeleri tarafından çiçeklerle karşılandı. Trendeki gençler ile birlikte gelen AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Ulusal uğraşın 100.

yılını kutlanacağı yıllarda 100 yıllık vefa ve farkındalık projesi çerçevesinde seyahatin yapıldığını söz etti. Yağcı, “ Ulu lider Mustafa Kemal Atatürk’ün 1924 yılında birinci seferini trenle yaptığı bir anlayışı ulusal uğraşımızın odak noktalarını ziyaret ederek gençlerimize o ruhun yaşanması noktasında bir mana kazandırmak ve onlara da geçmişte sürecin nasıl olduğunu kısmen de olsa anlatabilme ismine Ankara’dan dün 19.22’de yola çıktık.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Ulusal çabanın, Kurtuluş Savaşımızın odak noktalarına tek ek uğrayarak Afyonkarahisar’a geldik. Tabi Kurtuluş Savaşı denildiğinde Kocatepe, Dumlupınar’ı görmeden ulusal gayretin manasını görmek mümkün değil” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde gençler trenden inerek kendilerini Kocatepe’ye ulaştıracak otobüslere binerek yola çıktı.Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir.  Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.