YTB, liseyi yeni bitiren başarılı gençleri ödüllendiriyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurt dışında eğitim hayatını sürdüren lise çağındaki başarılı gençleri ödüllendiriyor …

Hediye sipariş alışveriş ankara
25.06.2021
A+
A-

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurt dışında eğitim hayatını sürdüren lise çağındaki başarılı gençleri ödüllendiriyor. YTB, “Yurtdışı Vatandaşlar Lise Bitirme İmtihanı Muvaffakiyet Bursu” programı kapsamda yurt dışında yaşayan lise çağındaki başarılı not ortalamasına sahip öğrencilere burs veriyor.
Yurt dışında yaşayan genç vatandaşlar ortasında lise tahsilini başarılı olarak bitirme oranları her geçen gün artıyor.
Yurt dışındaki vatandaşların akademik, toplumsal ve kültürel istikametten gelişimlerine katkı sunmak için çalışmalar yürüten Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), bilhassa gençlerin muvaffakiyetlerini destekleyici çalışmalara imza atıyor. Bu kapsamda YTB, lise çağındaki başarılı öğrencileri ödüllendirmek için “Yurtdışı Vatandaşlar Lise Bitirme İmtihanı Muvaffakiyet Bursu” programını bu yıl da sürdürüyor.
Programa müracaatlar eğitim alınan ülkelerdeki bitirme imtihanlarına (Abitur, Baccalauréat, Matura gibi) ve diploma notlarına bakılarak bedellendiriliyor.
Değerlendirmelerin akabinde en başarılı not ortalamasına sahip bir öğrenciye tek seferlik burs veriliyor. Programa 15 Nisan 2020 ve 15 Ağustos 2021 tarihleri ortasında liseden mezun olan vatandaşlar ile mavi kart sahipleri başvurabiliyor.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir.  Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.