Yoğun kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Lideri Mehmet Emin Bilmez, ağır kar yağışı münasebetiyle Bahçesaray ve Çatak yolunun can ve mal güvenliği …

Hediye sipariş alışveriş ankara
20.01.2021
A+
A-


Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Lideri Mehmet Emin Bilmez, ağır kar yağışı münasebetiyle Bahçesaray ve Çatak yolunun can ve mal güvenliği açısından trafiğe kapalı olacağını söyledi.

Van’da ve etraf vilayetlerinde dünden bu yana tesirli olan kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi. Ağır kar yağışının akabinde Karayolları 11. Bölge Müdürlüğünün talepleri doğrultusunda Bahçesaray ve Çatak yolları ulaşıma kapatılırken, Van-Bitlis karayolunda ise ağır tonajlı araç geçişine müsaade verilmiyor.

İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Vali Bilmez, can ve mal güvenliği açısından süreksiz olarak ulaşıma kapatılan yolların uygun şartların sağlanmasıyla yine trafiğe açılacağını belirtti. Hava şartlarının olumsuz gitmesinden ötürü ulaşımdan aksaklıklar yaşandığını tabir eden Vali Bilmez, “Kar yağışı hava şartlarına bağlı olarak Karayolları Bölge Müdürlüğü vakit zaman birtakım yolları süreksiz, birtakım yolları kısmen ağır tonajlı araçlara kapatılmasını talep edilmektedir. Jandarma, trafik grupları ve Kaymakam arkadaşlarımız da bu talepleri karşılamaktadır. Bugün Bahçesaray ile olan yolumuz trafiğe kapatıldı. Akabinde Çatak yolu da can ve mal güvenliği açısından trafiğe kapalı olacaktır. Karayolları bölgedeki çalışmalarını yürütüyor fakat biz vatandaşın güvenliği açısından belirli saatlerde onların seyahat etmelerine müsaade etmiyoruz” dedi.

“Ağır tonajlı araçlar şimdilik bekletilmektedir”

Bitlis yolunda kar yağışının önemli manada devam ettiğini lisana getiren Bilmez, “Van bölgesinde de görüş uzaklığı çok az. Bu yüzden küçük araçlara da denetimli müsaade ediliyor. Tabi yalnızca lastik ve durumu uygun olanlara müsaade edilmektedir. Ağır tonajlı araçlar şimdilik bekletilmektedir. Bitlis’te şu an temas halindeyiz. Şartlar uygun olunca başka araçlara da müsaade edilecek” diye konuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.