Yeni üniversitede öğrencilere ilk dersi Numan Kurtulmuş verdi

Kocaeli’de yeni kurulan bir üniversitenin açılışına katılan AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, yerleşke bahçesindeki …

Hediye sipariş alışveriş ankara
28.09.2021
A+
A-

Kocaeli’de yeni kurulan bir üniversitenin açılışına katılan AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, yerleşke bahçesindeki öğrencilere birinci derslerini anlattı.
AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde yeni eğitim hayatına başlayan özel bir üniversitenin açılış merasimine katılarak öğrencilerin birinci ders anlatımını gerçekleştirdi.
Merasime Kurtulmuş’un yanı sıra Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, vilayet ve ilçe protokolü, akademisyenler ile öğrenciler katıldı. Merasimde öğrencilerin birinci dersini kürsüye çıkarak anlatan AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, İslam Medeniyeti’nin özelliklerinden bahsetti.
Medeniyetlerinin yükselmesi ve düşmesinin temel sebebinin toplumların yükselişinin ardındaki kıymetlere sıkı sıkıya sarılmakla ilgili olduğunu söyleyen AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, “Bunun yolunu da gösterecek olan ilim, hikmet ve irfandır.

Adaletin mülkün temeli olması, Dünya’nın insanlara emanet olarak verilmesi, bütün insanların yaradılışta eşit, Müslümanların da dinde kardeş olduğu, insanların özgür seçimleriyle hayatını gerçekleştirme hakkına sahip olduğu, Dünya’nın nimetlerine ulaşımda da tüm insanların eşit ortak olduğu ve eğitim, kültür, sanat, bilim, ideoloji ve teknolojide daima ileriye gitmeyi emreden bir fikir açısına sahip olmamız gerektiğini, size garanti ediyorum bu 6 maddeyi hangi medeniyet güçlü bir formda yerine getirirse Dünya’nın en büyük medeniyetlerinden oluyor. İnsanlık tarihinin özetidir bu söylediğim” dedi.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Kurtulmuş kelamlarının devamında, “Bunlardan bir yada bir kaçına sahip olmayanın aksamaya başladığını ve aksamaya başladıktan sonra o koskoca merkezlerin tek tek yıkıldığını görüyoruz.
Tabi ki bu ortada bir ekip dış taarruzlar, bir grup dış etkenlerin olmadığını da söylemiyorum.

Fakat nihayetinde şunu biliyoruz. İnsan topluluklarını ayakta tutan kendi iç dinamizmidir.

İnsan toplulukları bunları kendi iç dinamizmiyle gerçekleştirirse zati dışardan ne akın gelirse gelsin onların hepsini göğüslemesini başarır.

Dünya tarihinde bütün topluluklar bu saydığım 6 konuya dikkat ettikleri oranda yükselmişler, güçlenmişler, büyük medeniyetler kurmuşlar, o medeniyetlerin izleri bugün hala insanlığa ışık tutuyor” diye konuştu.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.